Skocz do zawartości
MatiMati98

Problem z liśćmi

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano mam problem z przebarwieniami na liściach.

Automat dzień 45

Gdzieś z tydzień temu wykonałem leaf tucking, co drugie podlanie biobizz bio bloom 0,5ml na 500ml 

(Podlane w ten sposób 3x

Mam problem z ziemią gdyż udało mi się trochę zbić jej pH z 7.3 do 6,9-7,0 i nie wiem jak mam dalej sobie radzić.

pH wody kontrolowane przez ph- i miernik pH  (okolice 6.5, czasem 0,1 w górę bądź w dół)

Najgorzej wyglądają liście najdalej od szczytu, te dość blisko szczytu są ładne zielone. Czego to wina? Myślę że może być to skutek nawozu+leaf tuckingu 

Jeden liść bliżej szczytu który był po leaf tucking jest poczarniały 

Jak oceniacie rozwój topów?

 

IMG20220219213804.jpg

IMG20220219214931.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MatiMati98 ile litrow masz doniczkę/doniczki. 500ml to jest bardzo mało, może dlatego oklapnięte.

pH 7.0 to nadal wysoko, plus calmag by się przydał bo żyłki aż wydatne na liściach są.

Będą puchnąć bardzo powoli dopóki nie ogarniesz tego, w dół jest łatwiej zjechac z pH niż do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One od początku wariują i pod wieczór liście opadają z rana ładnie wszystko "stoi".

Doniczka 7-8l, po podlaniu 500ml woda wypływa z dołu, myślisz że calmag może być już wdrożony? Ostatnio jeszcze zalecano mi się wstrzymać z nim. pH ziemi zmniejszyć podlewając wodą o pH 6.2-6.0? Woda ze studni może mieć coś do gadania?

Co zalecasz zrobić? Pozdro

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MatiMati98 ja osobiście dodaje calmag od 2 tyg życia, bo mam akurat z azotem. 

Podlanie wodą o niższym pH wydaje się ok, tylko bez nawozów. 

Czyli takie oklapłe bo im się transpiracja (pobieranie wody) zablokowała i nie może korzystać z tego co jej dajesz.

A jak z wilgotnością w boxie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...