Skocz do zawartości
FarmeroMoreno

Top sie kruszy...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziwna sytuacja, top zaczął mi wysychać w jednym miejsu na szczycie i idzie do samej góry boję sie, ze pójdzie w dół, reszta zielona.... Ciąć?trichomy Mleczno przezroczyste...  

Co jest powodem? Światło? 

IMG_20220215_171619.jpg

IMG_20220215_171557.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ścinaj babie łeb !!! 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszła od razu pod kosę panowie, przykry widok na prawdę... Zastanawiam mnie tylko co było przyczyną... Może zbyy duża wilgotność? Ehh, masełko stygnie i spać, trzeba jutro coś u pichcić na poprawę humoru... 😓

Duże prawdopodobieństwo, ze moze przejść na inną? Jest 6, trzy razy większe, ale na żadnej tego nie zauważyłem... Dzięki wszystkim, dobrej nocy 🍀

@Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FarmeroMoreno a kontrolowałeś wilgotność ? Wentylacja była dobra ? Może nie przejdzie ale jak warunki masz nieodpowiednie to zawsze się może pojawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi @Andi Powiem tak, sprawdzam temperaturę i wilgotność dzień dnia, ale jak zbić wilgotność nie mam pojęcia, mam 48%, gdzie na kwitnieniu powinno być ok. 30% temp. cały czas 26/27 stopni, a wentylator chodzi cały dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaba wentylacja lub słaby mieszający, bądź obie rzeczy. U mnie kwitnienie spokojnie poszło na poziomie 40-45% wilgotności, ale cyrkulacja powietrza musi być mocna.

Edytowane przez aspire1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Mordko, jeśli którys liść wiatrakowy wyschnie na wiór, może być też liść mały wychodzący z topa, wtedy naraża roślinkę na pleśń? Bo były dwa listki uschnięty, mogło coś od tego być? Staram sie je zostawiać, żeby wyssała z niego ile może. 

Mam dwa wiatraki mieszające, mniejszy i większy, wentylator Primaklima 800h/m2+Filtry aktywny 700, box 1x1m, jeszcze posiadam te grzyby do polepszenia CO2, ale zastanawiam się czy tego nie zdjąć bo już wszystkie kwitną mocno 

 

56 minut temu, Udyr napisał:

@FarmeroMoreno może być i 50% oby ruch powietrza był dobry. Może gdzieś poza zasięgiem wiatraka jakiś liść usechł i to jest idealne miejsce dla pleśni.

Przejrzyj planty, miejmy nadzieję że więcej się nie pojawi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FarmeroMoreno tak, kawałki lisci przy topach obumierają i tam może pojawiać się pleśń.

Coś obumiera więc tym samym gnije.

Na późnym kwitnieniu musisz być czujny, chociaż przy 1mx1m wiem że może być ciężko wszystko dostrzec.

To samo się ma z niewygolonymi dołami roślin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @Udyr O proszę... Sądziłem,ze uschnię i tyle, ale kurwa,ze pleśń może wyjść... Niektóry przeciąłem, niektóre zostawiłem, sam wiesz bez treningu 6 sztuk, początkowo było 9 teraz jest 3 mniej trochę luzu więcej. Następnym razem 4, treningi i sitka...

PS.Jeszcze co do podlewania... Bo ja mam spryskiwacz i wiadomo od ciśnienia trochę się odbija od ziemi, cienka łodyga zrobiła sie lekko fioletowego, lepiej przeczucić sie na kubeczek jak ten spryskiwacz? Chociaż chciał zakupić donice materiałowe na następny rzut... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...