Skocz do zawartości
pavelnedved

Czy roślina dobrze kiełkuje ?

Rekomendowane odpowiedzi

Forumowicze,

Czy to dobrze kiełkuje?ta pestka ma iść jak idzie?przesadzić już do donicy?Wsadzić z tymi kulkami torfowymi do ziemi po prostu?

Czy może coś źle jest zrobione?

20220215_132258.jpg

20220215_132322.jpg

20220215_132318.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda to jakby plecha już zaatakowała ziemię od tych doniczek torfowych i pokryła powierzchnię wokół sadzonek

ja bym to przesadził do innej doniczki ale tą całą "otoczkę" wywaliłbym póki korzenie jeszcze się nie rozbudowały i dopóki da sie to jeszcze zrobić

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam plechy nie widzę. Ale na pewno mają za sucho 😁 świecisz im cały czas, bo zamiast szukać światła to są na wakacjach i się opalają.

Napisz nam coś więcej, jak widzisz,  2 kom i dwie opinie. Na razie zgadujemy.

Możesz tak przesadzić, ale jak będą wyprostowane, najlepiej jeszcze nie do docelowych. Tą siatkę przetnij i usuń najlepiej w trakcie osadzenia w donicy. Korzenie będą się lepiej rozwijać.

Jak dajesz im wody, jak często zraszasz, ile mają ogólnie od wsadzenia pestek w tą ' kostkę '? Przykrywasz ten pojemnik czy jest otwarty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie plecha, ale korzenie pochodzące z sadzonki to też nie są, bo nie możliwe żeby sadzonka już wypełniła doniczkę korzeniami?

Według mnie słabo to wygląda i łatwo pomylić to z plechą

w życiu bym nie sadził w takich doniczkach

obraz.png.467462ee808c58e66dd93c685e54e823.png

 

a to poniżej to już masakrycznie wygląda

obraz.png.f92a7f789cb2403cef4dea5ae7687822.png

o zgniliznę, grzyby itd. w takim czymś nie trudno

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasiona były włożone do tych pierścieni torfowych.

Zostawiłem do wykiełkowania przykryte,ponad 90%wilgotności i temperatura na poziomie 24 stopni. Po trzech dniach mam to co na zdjęciu.

Wcześniej pierścienie torfowe namoczylem by urosly po czym wsadziłem nasiona.Codziennie zgadzałem wodą.

 

Mówicie by osukubac te pierścienie torfowe i włożyć już do doniczek?

 

Ps:nie używałem światła do kiełkowania 

A może nasiono źle włożyłem?gdzieś czytałem,że dla prawidłowego rozwoju ma to znaczenia która strona się wklada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz nie to siatka przytrzymująca torf 😉 100%. Kiełkować kiełkowałem w tym kiedyś, ale nigdy więcej. Później miałem nasze ulubione skoczogonki 😁 i te z torfu wystające to też nie plecha, to taki 'koński włos'  nie wiem jak to nazwać.

@pavelnedved ta co leży to musiałeś ją wyciągnąć, bo korzeń powinien być w torfie. Ale ogólnie trudno jest na etapie beginner wyczuć podlewanie takich kostek. A one muszą być stale wilgotne. Wytnij tą osłonkę jak będziesz przesadzał dopiero do doniczki.

Aaa nie przykrywaj ich na stałe, lekki dostęp powietrza (chociaż) muszą mieć.

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 i to jest normalne że te "końskie włosy" rozwijają się dalej w kierunku środka doniczki? To sobie żyje swoim własnym życiem? 

Jakby to była tylko siatka to nie szłoby do środka planta tak mi się wydaje

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, konopny_janusz napisał:

@grolsch3 i to jest normalne że te "końskie włosy" rozwijają się dalej w kierunku środka doniczki? To sobie żyje swoim własnym życiem? 

Miałem te same kostki co kolega i nic mi się tam nie rozwijało oprócz skoczogonkow i korzenia. Nie przemieszczało się. W biobizz też mam takie wlochy,  to po prostu cześć podłoża czy torfu. Na moje. Nie wiem co do dokładnie jest 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grolsch3 tak to jest siatka wokół tych kostek torfowych. Panowie To mam teraz to oskubać i włożyć do donicy? ale którą stroną? ja jestem bardzo zielony 🙂 w tym temacie.

ten biały ogonek ma iść do ziemi ,a to co w ziemi odwrócić? jakie dalsze kroki wykonać?

czy po prostu tą osłonkę wypierdzielić i włozyć już je tak jak są do donicy i światło wlączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pavelnedved włącz yt, wpisz coś na zasadzie ' kielkowanie marihuany' lub przesadzanie. Będzie szybciej niż odp. Biały kiełek w ziemię bo to korzeń, zielony nad ziemnie bo to łodyga. Utrzymuj wilgotność torfu (nie bagno) i wilgotność pojemnika zostawiając jakąś szparke na powietrze. A tą osłonkę dopiero ściągaj jak będziesz wsadzał do doniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te białe co na zewnątrz mam to do ziemi włożyć?

Nic się nie złamie?

Czy tak jak jest teraz jest dobrze jedynie z tym torfem do ziemi włożyć i donicy?czy strony tego kiełka mam zamienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie postanowiłem włożyć do normalnej donicy,ściągnąć te szmatkę z torfu i włączyć już lampy 18/6 albo 12/12 i podlać .

Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, pavelnedved napisał:

Czyli te białe co na zewnątrz mam to do ziemi włożyć?

Nic się nie złamie?

Czy tak jak jest teraz jest dobrze jedynie z tym torfem do ziemi włożyć i donicy?czy strony tego kiełka mam zamienić?

Obejrzyj jakieś filmiki to zrozumiesz najwięcej, bo pisze i widzę, że nie potrafię dobrze Ci tego zwizualizować...

Bądź delikatny bo to białe coś jest bardzo kruche. Co do światła to jak wyżej. Szmatkę przetnij. Uważaj tylko żeby Ci się ziemia nie rozleciała (torf)

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...