Skocz do zawartości
mojojojo

6xM8,4xAK,4xZkittlez

Rekomendowane odpowiedzi

@mojojojo w takim wypadku nie wiem czy to nie jest bardziej odpowiednie. Rośliny by Ci nie nachodziły na siebie w poziomie.

Chociaż pewnie pompę musiałbyś mocniejszą wsadzić żeby dobrze to goniło wodę. Fajna zabawka 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mojojojo napisał:

Zastanawiam się czy nie usunąć naprawdę dużą ilość odrostów i zostawić tylko główne ? 

popkorn można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czy w pionie czy w poziomie to i tak byłby las 😁 tylko od Ciebie zależy czy wytniesz czy zostawisz odrosty. Podobno mj można tym zestresować, ale to w końcu Twój ogródek więc zrób sobie co chcesz 😉 ja będąc na Twoim miejscu bym się nie zastanawiał, ale to tylko ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej powinienem, nawet  kosztem dużego stresu wyciąć sporą część. Boje sie przyszłej wilgoci.

no tak mi się wydaje

dlatego was pytam, po to to fr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to na żywo wygląda, zdjęcia czasami mogą zakłamywać. Odrosty, które nie są pokaźne i nie wydają się być dobrymi topami za niedługo, wycinaj bo zabierają wartości innym. Liście to może uda Ci się jakoś schować /odsunąć od formowanych topów /połączyć ze sobą. Nie wiem. Ale szedłbym tą drogą, ale tak jak Ci pisze tylko ja. Ogólnie każdy się boi wycinać. Ja mam zdanie, że odrosty z popcornem tak, takie co raczej nie wniosą za dużo też. A liście tylko, które trzeba. One są potrzebne do procesów fizjologicznych, ale wiadomo, lepiej je jakoś doczepić do konstrukcji, tak aby też obok topów lepszy przepływ powietrza był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mojojojo Zdjęcia zajebiste wychodzą wygląda na straszny gąszcz, ale czy w rzeczywistości przyniesie duży plon? Nie wydaje mi się.

1 godzinę temu, Udyr napisał:

1/3 od dołu w sumie można.

Tu trochę inaczej trzeba, z tyu nie od dołu. 

Ja bym zostawił na dziko, roślina sama powinna pokazać które odrosty nie puchną, ale to jeszcze za wczesnie na ostre cięcie.       

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu trzeba trochę od dołu i troche z tyłu

powoli i sukcesywnie będę usuwał niepotrzebne liście i odrosty. 

43 minuty temu, Ważniak napisał:

ale czy w rzeczywistości przyniesie duży plon?

jestem dobrej myśli, zdjęcia nie odzwierciedlają faktów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mojojojo napisał:

powoli i sukcesywnie będę usuwał niepotrzebne liście i odrosty. 

Trzeba się samemu nauczyć, wyczuć rośliny, słuchając ludzi z forum można zgłupieć czasem jedna wypowiedź zaprzecza inną.

Oczywiście warto rozmawiać by poznać różne opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie . Jedna z roślin, od trzech dni dziwnie się zachowuje. Liście się pozawijały, głównie w jej górnych partiach. wyglądają jak nitki. Ktoś wie co to może być? 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

za dużo żarełka dałem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę to pod uwagę. Ta dziewczyna to AK. Po prostu nie widziałem jeszcze tak rosnącej odmiany. Cóż..., będę pilnował i obserwował, chyba , że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To inna niż ta co ma powyginane końcówki do góry?

To może być coś z podlewaniem, zły drenaż, za dużo wiatru, za suche powietrze.

  

Haha, wodnik mówi że za często podlewasz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ważniak napisał:

To inna niż ta co ma powyginane końcówki do góry?

inna,  Co do suchego powietrza, możesz mieć rację. Cztery wiatraki ostro mieszają , a wyciągnąłem ze 2 tyg. temu nawilżacz. Teraz jest  z 30% wilgotności. 

13 minut temu, Ważniak napisał:

Haha, wodnik mówi że za często podlewasz

xDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj zauważyłem, że na jednej z roślin, tej która kwitnie najdłużej, zaczęły pojawiać się oznaki męskich hormonów. Poczytałem trochę i chyba trafiła mi sie hermafrodyta. (pewnie przez stres, który przeszyły podczas przenosin, jest mnóstwo powodów.). Usuwać od razu całą? Poproszę o opinie.

20220321_170732682.jpg

20220324_143347516.jpg

20220324_143352375.jpg

ona kwitnie lekko ponad drugi tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mojojojo to nie są jaja. To calyxy, część żeńskiego kwiatostanu. Wychodzi biały włosek z nich tylko ?

Nie wygląda mi na hermę. Po rozerwaniu takiego mieszka jest coś podobnego do ziarna pszenicy na łodyżce ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...