Skocz do zawartości
wilga9992

Ziemiorki plaga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z ziemiorkami moja dziewczyna ma ponad 100 kwiatow sa wszędzie, nie pomaga już nic, lepy nie nadążają +środki w płynie też słabo, już 3 raz zmarnowalem ziarno, tym razem uszczelnilem doniczke folia z nową ziemią, macie jakieś pomysły jak już będzie większa? Czy muszę zrobić jakąś wentylację już teraz ?  Stoi pod żarówką CFL, czy jak sadzonka rozwinie porządnie korzenie to już jej nie zabiją?

Edytowane przez wilga9992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wilga9992 olej neem próbowałeś ? Albo decis 2.5.

Skoro są w kwiatach to będą się mnożyć coraz bardziej.

Co masz na myśli mówiąc "uszczelniłem folią" ? Wiesz że ziemia musi mieć dostęp do tlenu i pozbywania się nadmiaru wody.

Pokaż  lepiej gdzie siewkę trzymasz i pod jakim cflem.

Btw. Używasz ziemi swieżej czy takiej co stoi w worku długi czas ?

Edytowane przez Udyr
Ort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CFL 125W, nie mam jak zrobić teraz zdj powiem tyle że warunki są ok bo już go używałem, teraz ziemię dałem kokosowa, która wcześniej była sprawowana, czyli muszę zrobić wentylację i jakos ja uszczelnić  żeby mi nie wlazly, dziś narazie dopiero wyszedł kiel pomyśle jutro  nad jakimś inkubatorem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wilga9992 @Udyr przy tak dużej ilości roślin w domu nie masz szans wyzbyć się tego.

Na zagranicznych forach każdy sobie życzy robaczków, poparte jest to tym że korzenie i cała biomasa która gnije jest pokarmem dla tych robali. Oczywiście nie chodzi tu o chmarę robactwa. Amerykanie czy Holendrzy mają zupełnie inny stosunek do hodowli, "szkodników" i warunków hodowli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr podglądam czasem ich techniki upraw i szczerze większość wiary leci hydro zaszczepki z jednej rośliny, gleba to zupełnie inny system karmienia roślin, praktycznie każdy robi swoją mieszankę ziemi, na gotowych z wora może jedna na dziesięć osób leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, już wiem, że mam problem, zbudowałem narazie inkubator, wentylację zakleilem   ręcznikiem papierowym cienka warstwe, jak narazie widać że działa bo wilgotność ucieka i minimalnie temperatura, będzie mógł w nim wzbic się na 15 cm    to będzie dużo bo tamte sadzonki atakowali już przy nie całym 5 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...