Skocz do zawartości
Aerozol3k

Problem z Liśćmi Potrzebna pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ostatnio zauważyłem że niektóre z moich liści zaczęły żółknąć oraz pojawiły się na nich dziwne brązowe jak i jasno zielone plamki nie wiem czy to deficyt któregoś z pierwiastkow czy może jakiś grzyb lub schorzenie totalnie sie nie znam czytałem że automaty mogą często chorować podczas kwitnienia nie ukrywam ze przydalaby sie pomoc eksperta.(roslina jest swiezo po plukaniu)
 
 
 

IMG_20220208_030928.jpg

IMG_20220208_033740.jpg

IMG_20220208_034308.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Aerozol3k napisał:

Canna Terra Professional, 2 razy plukana za pierwszym razem od razu po przedsadzaniu 

No to jak dla mnie pozbyłeś się dużej ilości składników odżywczych. Nie wiem co lałeś, czy inne składniki są w dobrej proporcji, ale po zdjęciach, przynajmniej dla mnie, to są niedobory siarki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakieś pomysły co mam z tym zrobić ? Nalać moze nawozu za kilka dni jak gleba trochę przeschnie  w składzie jest siarka (bio flores)

Edytowane przez Aerozol3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Aerozol3k napisał:

To jakieś pomysły co mam z tym zrobić ? Nalać moze nawozu za kilka dni jak gleba trochę przeschnie  w składzie jest siarka (bio flores)

Nie  chce Ci źle doradzić, ale przeczytaj to

 https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nawozy/ogranicz-straty-azotu-z-nawozow-i-jednoczesnie-zadbaj-o-siarke,115414.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda właściwie jak siarka to fakt, a czy wiesz jakim pH robiłeś płukanie ziemi ? To też się mogło skopać przy takiej akcji.

I te żyłki jasne na ciemnym tle trochę jakby magnezowe.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Udyr said:

Wygląda właściwie jak siarka to fakt, a czy wiesz jakim pH robiłeś płukanie ziemi ? To też się mogło skopać przy takiej akcji.

I te żyłki jasne na ciemnym tle trochę jakby magnezowe.

 

Nie za bardzo kranówkę lałem , te objawy pojawiły się przed płukaniem odważyłem się na to bo nie wiedziałem co jest grane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aerozol3k Nie rozumiem czemu wybrałeś takie rozwiązanie od razu.

Jw ktoś napisał, pozbyles się sporej ilości żarcia w ziemi która była żyzna, i takie cuda się pojawiają. Zamiast płukać od razu wystarczy samej wody dać, roślina to jakoś przejje.

I faktycznie plon będzie mały, traktowałbym ta roślinę już bardziej jako trening.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, Udyr said:

@Aerozol3k Nie rozumiem czemu wybrałeś takie rozwiązanie od razu.

Jw ktoś napisał, pozbyles się sporej ilości żarcia w ziemi która była żyzna, i takie cuda się pojawiają. Zamiast płukać od razu wystarczy samej wody dać, roślina to jakoś przejje.

I faktycznie plon będzie mały, traktowałbym ta roślinę już bardziej jako trening.

A jakieś odżywki nie dałyby rady jej pomoc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aerozol3k Nie wiadomo co masz tam w ziemi. Przy płukaniu najlepiej użyć pH i ec metru żeby wiedzieć co jest grane. 

Zaznaczam tylko że opieram się na wiedzy teoretycznej w tej kwestii. Bo lać na pałę nawozów nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic jak to sie mowi czlowiek uczy sie na bledach to moja pierwsza stycznosc z hodowaniem czegokolwiek 😅 . jutro kupie ten kwasomierz i dam znac 🙄

Edytowane przez Aerozol3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Aerozol3k napisał:

No nic jak to sie mowi czlowiek uczy sie na bledach to moja pierwsza stycznosc z hodowaniem czegokolwiek 😅 . jutro kupie ten kwasomierz i dam znac 🙄

Jak pierwsza styczność, to jakie temperatury masz w namiocie? Dzień i noc dla roślin? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...