Skocz do zawartości
MatiMati98

Dziura w liściu/ spowolniony wzrost

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

Zrobiłem roślince 2 dni temu lst 

Roślina ma 30 dni (automat) 25cm wzrostu, i jakoś wolniej rośnie w górę (wcześniej po 2-3 dniach nowe górne liście się pokazywały teraz od tygodnia cały czas nic nowego) trochę mnie to martwi, co jest grane?

Jakoś 5 dni temu zobaczyłem dziurkę na jednym liściu ( dzisiaj są już 2 dziurki)

Żadnych owadów nie zauważyłem 🤔

Podlewam wodą z cytryną żeby zbić pH jak podlewam to pH jest w okolicach 6.3

Podlałem nawozem tydzień temu ale zaprzestałem tego poprzez odradzenie mi tego przez forumowiczów

 

IMG20220204125242.jpg

IMG20220204125233.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MatiMati98 jeżeli jeszcze nie pokazała preflowerow o ile wiesz o czym mówię to jeżeli je pokażę i zacznie kwitnąć to nie zmieścisz jej na wysokość w boxie a co do dziury to musisz mieć jakiegoś szkodnika którego musisz zlokalizować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx jak dobrze wyczytałem preflowery to długie białe włoski na łodydze 😁 nie zauważyłem takowych.

2x widziałem jakiegoś malutkiego latającego owada ( w ilości sztuk 1 😄)

Ale ostatnio nic nie zauważyłem

Czy zbijanie pH sokiem z cytryny to dobry pomysł? 🤔

Czyli mam się nie martwić że roślinka jest mniejsza niż deklaruje to producent nasion?

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MatiMati98 ph zbijane sokiem z cytryny szybko wraca do poprzedniej wartości przez co prowadzi to do problemów na dłuższą metę, najlepiej kupić normalny ph-

Po pierwsze nigdy nie wierzy się w to co deklaruje producent oczywiście do pewnego stopnia i jeżeli ona ma 30 dzień to wcale kala nie jest i jak wejdzie w fazę kwitnienia to ciężko będzie ci ją pomieścić na wysokość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pH- już kupiony tylko czekać aż przyjdzie

 

A co do dziurawych liści, czy te 2 dziury stanowią problem dla roślinki?

Jakieś pomysły jak zlokalizować/usunąć szkodnika? Od dłuższego czasu nie widziałem owada a zdaje mi się że była to jakaś muszka która się zgubiła? Patrzyłem się i próbowałem coś znaleźć ale nie widzę nic niepokojącego poza dziurawymi liśćmi 🤔 dzięki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx właśnie zauważyłem że pojawiły się preflowery, jak dotąd tylko na samej górze.

To oznaka kwitnienia ta? Mam coś zmienić? Coś dodać do "rutyny" dbania o roślinkę/inaczej dbać? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szaman ziela  tak zmieści się bez problemu

Dawać nawozy na kwitnienie? 🤔 Ostatnio dałem trochę calmagu i wyebalo żółte plamki, co radzisz?

Trzeba jej dawać więcej wody?

Jakieś wskazówki co można polepszyć czy robić wszystko tak jak do tej pory?

Dzięki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MatiMati98  ja do 30 dni roślinom nie leje wogole nawozów  chyba że pokazują niedobory lecz używam ziemi canna Terra professional ma dużo w sobie npk 

Pamiętaj aby pH wody było w granicach 6.5 gdyż wtedy najwięcej substancji jest przyswajalnych i edukacja konieczna ja ciągle się nowych rzeczy dowiaduje.

A liście blade jakby pH było złe spróbuj podlać woda z dolomitem oczywiście rozpuść go uprzednio 3lyzki stołowe na 1 l wody badasz pH jak zbyt wysokie znowu łyżka ważne aby wszystko się rozpuściło max 5 łyżek na 1L wody. Przypominam o odstanej wodzie 24 godziny aby chlor i inne ustrojstwo odparowalo

 

 

Edit: poza tym co to za odmiana? 

Edytowane przez Szaman ziela
Odmina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szaman ziela siemano, woda od samego początku zawsze odstaje 24h, pH niestety od niedawna badam zabijałem sokiem z cytryny, ale na dniach przyjdzie mi pH- biobizz więc chyba będzie git? Lać nawóz na kwitnienie czy się wstrzymać?

Nasiona Auto ak Passion xl

Czyli roślinka jeszcze urośnie? Bo na razie to w miejscu stoi 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MatiMati98 zrób tak bo nie wiem co jej jest, może być zblokowana. Zrobimy flush więc

Woda najlepiej 20L najwyżej zostanie.  24 h stoi regulujesz PH ale już biobizem pH sprawdzasz zawsze przed podlaniem jak zbyt wysokie ustawiasz to samo z zbyt niskim. 

Lejesz tylko wodę o dobrym pH ustal że 6.5 jest najlepsze i nigdy go nie zmieniasz.

Lejesz minimum 7 L może być więcej woda ma się przelewać od dołu nigdzie jej nie zbierasz jest to odpad jak nie masz ec metru to woda od spodu musi wypływać czysta wtedy będziesz wiedział że jest medium oczyszczone od pierwiastków. Czekasz aż gleba wyschnie i zaczynasz normalne dawkowanie na dany okres weg lub kwinienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr  to ustal diagnozę, bo ja nie mam typów. Wg mnie najrozsądniejszym wyjściem jest oczyścić medium  podlał  gościu roślinę nawozem i nie rusza, zawsze jest jakaś reakcje po nawozach albo jest przyrost albo przypalenie. W innym przypadku jedynie blokada medium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...