Skocz do zawartości
CristianoRonaldo

Box wymiary i jakie oświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Siema do tej pory miałem kilka upraw ale tylko outdoor i chciałem chociaż raz spróbować in i kupiłem oświetlenie ale takie żarówki co w domu są energooszczędne po lumenach mi się zgadzało tam 8 k niby ale po przeczytaniu wielu więcej informacji i po tym jak moja Georgina rośnie w 14 dniu stwierdziłem że coś jest nie tak i padło na światło hehe

 

ale pomijając ... mam taką szafkę 

Sz.64,5 / dł.93/wys.90

powiedzcie mi jakie tam światło najlepiej kupić czym to wyłożyć czy pomalować farbą i ile mogę tam włożyć tych roślin ogólnie co do tego boxa włożyć najlepiej i ile bo na razie to tylko straciłem 700 zł  ale nie poddaje się 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało na taką powierzchnię...

Najtańsze sensowne panele są od firmy Ledam.Policz ile lumenow potrzebujesz i zobacz sobie na stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir

10 minut temu, Lasir napisał:

Ledam

ale chodzi o ledy? one jakos mnie nie przekonują wolałbym HPS jakieś 250 nie starczy ? ;/

 

EDIT : powierzchnia 0.60m / potrzebujesz 30k Lumenow a gdzies widziałem chyba ze jakis hps 250 mial 33k 

Edytowane przez CristianoRonaldo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir myślałem o takim czymś :

https://www.progrower.eu/pl/zestawy-oswietleniowe-hps-i-mh/938-phytolite-hps-autoflowering-250w-zestaw-oswietleniowy-5936293626564.ht

a polecił byś jakies nasionka na tego in na takie wymiary jakie podałem tego boxa? bo nigdy in nie robiłem a outdoor juz pare razy tak ale teraz widze że to dwa różne światy 😄

I ile tam by weszło tak max bo tez nie wiem ile zamówić itd

Edytowane przez CristianoRonaldo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa wydaje się ok, ale o szczegółach musi napisać ktoś z pojęciem.Ja postawiłem na led.

Roślin zmieścisz nawet 6 ale to już kwestia osobista.Ja w szafie 0.5 na 1m miałem 3 i było ciasno.Nasiona od dobrego producenta kupuj.Są szczegółowo opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Lasir napisał:

Lampa wydaje się ok, ale o szczegółach musi napisać ktoś z pojęciem.Ja postawiłem na led.

Roślin zmieścisz nawet 6 ale to już kwestia osobista.Ja w szafie 0.5 na 1m miałem 3 i było ciasno.Nasiona od dobrego producenta kupuj.Są szczegółowo opisane.

chodzi mi o tą wysokosc raczej bo kurcze widziałem goscia który miał boxa 2 metry i takie pały mu wyrosły że ja nie wiem to by sie nie zmiescilo w tym moim 90 wysokosci automaty znowu za małe chyba i ktos pisał ze one na in to sie nie nadają przydało by sie coś w połowie 😮

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co chodzi.Znajdziesz opis czyli wysokość ewentualną na stronie seedbanku i dobierzesz coś co Ci będzie pasować :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CristianoRonaldo jeżeli masz 90cm wysokości to raczej wentylator z filtrem będziesz musiał zamontować na zewnątrz bo każdy cm się liczy w przypadku tak niskiego boxa, nasiona wybierz sezonowe bo przy hpsie łatwo popalić rośliny więc lepiej że byś ty decydował kiedy mają zakwitnąć a co do nasion to wejdź sobie ja strony i wybierz to co ci się podoba 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyxokej czyli sezony a jak myslisz ile na takiego boxa mogę dac panienek zakładajac ze kupie tego hpsa co podałem w opisie i czy on sie nadaje czy mozna złapac cos lepszego?

Edytowane przez CristianoRonaldo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę twój temat i skumałem o co ci chodziło w wątku z liczeniem kosztów prądu 🙂

Ja bym jednak na twoim miejscu szedł w lampy LED, po pierwsze mniej miejsca powinny zająć, po drugie mniej ciepła powinny wydzielić (co na takiej powierzchni może być problemem), a po trzecie lepiej rozłożysz światło ze względu na dużą liczbę punktów.

Kup zwykłe "żarówki" LED (lampy...) minimum po 1500lm, są też takie 1900lm, 2500lm ale aktualnie strasznie ciężko dostępne... sprawdzone są philipsy, osram, diall, solhetta, LSC, tylko dobierz też odpowiednią barwę. Oderwij z lamp te plastikowe klosze - nie są potrzebne a zabierają trochę światła niepotrzebnie.

Do tego oprawki najtańsze, przewód, złączki, wtyczka - cenowo powinno wyjść podobnie jak ten hps

Edytowane przez nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nie mam automata pod tym i lumenów nawet jest za dużo a efekty są mizerne mimo ziemi od canny itd jest lip[a straszna dzisiaj lst poszło ale to jest masakra na oucie roslina panna ktora ma 16 dni by wyjebała w pizdu a ta ma z 10 cm xD mimo trzymania wilgosci i temperatury moze slabe geny ale moim zdaniem tu chodzi o swiatlo ale z tym zdjeciem tych obramowek to dobry pomysl 😄 nie pomyslalem o tym hehe ale co do hpsa zaryzykuje tak jak mowil onyx sezon 4 panny pojde przy tym hpsie i zobaczymy chcialem chociaz raz sprobowac i jest okazja to czemu nie box prawie gotowy wiec zobaczymy co bedzie 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...