Skocz do zawartości
MatiMati98

Niepokojące objawy rośliny

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko 

Moja roślinka ma 27 dzień, w niedzielę została podlana calmagiem (0,5ml na 1l wody) w poniedziałek na kilku liściach (na samym dole) zauważyłem lekko żółte końcówki. Czy nawóz mógł by tak szybko działać że już na następny dzień widać "popalenia"? 

Wydaje mi się że roślinka jest trochę za mała jak na swój wiek ok 30cm. W 27dniu(Automat) ?

2 największe liście napierały na growboxa więc je podniosłem w sposób następujący:

Przywiązałem linkę do rogów growboxa a na tej lince opierają się łodygi z których wychodzą liście, mam w ten sposób możliwość "regulacji" wysokości liści, czy jest to szkodliwe w jakiś sposób?

Roślinka mogła mieć trochę stresu ostatnio bo musiałem majstrować przy wentylacji.

Pozdro

 

 

IMG20220201131718.jpg

Edytowane przez MatiMati98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tydzień przed podlaniem calmagiem można było bezproblemu zobaczyć na liściach lekko jasne przebarwienia-plamy ( nie żółte a lekko wyróżniające się od reszty liści)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lej h20 bo masz za dużo azotu jak ja miałem w gorylce, dałem wodę samą z miodem ale możesz dać czystą h20 o ph 6.3 i git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MatiMati98 A robiłeś jej Trening lst?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed podlewaniem ( najlepiej 3 dni bez wody) i naginać łodygę szczyt 

Liście mniej w dupie ja i tak wywalam liście które mi zasłaniają topy

Edytowane przez Lemon Gelato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MatiMati98  nie, dopiero na póżnym flo może pleche szybciej złapać, ale to jak topy się będą stykać albo jak top będzie na ściance, tam się będzie skraplać woda i ogólnie gorsza wymiana powietrza

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lemon Gelato Trochę się boje wykonywać lst 😅

Moja pierwsza roślinka więc nie mam takiego doświadczenia i pewnej ręki do czegoś takiego 

Jakieś rady/protipy odnośnie wykonywania lst? Domyślam się że szczyt to stopniowo trzeba przybliżać do ziemi? Tylko jak bardzo stopniowo? Na 2-3 razy czy codziennie po trochu? 

Dzięki wielkie za pomoc 😄

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...