Skocz do zawartości
Obserwator

Przymiarka do uprawy w boxie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, witam wszystkich. Chciałbym ruszyć z pierwszą własną uprawą, ale zanim to zrobię mam kilka pytań.

1. Chciałbym zrobić uprawę w boxie po jednostce komputerowej.

2. Jaka lampa byłaby najlepsza (myślę o led) tylko prosiłbym Was o jakiś może konkretny model

3. Jaką odmiane nasion wybrać by mieć ładny zbiór i w miarę łatwo uprawiać to szło

Kolejne pytania będe dopisywać gdy się tylko pojawią. Dziękuje za wszystkiego odpowiedzi z góry i pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Obserwator 2-3x LED lampka 9-13 w skierowana w dół bez klosza. Zajmie mało miejsca, tylko czy wiesz jak szeregowo podłączyć oprawki e27 ze sobą ?

Weź sobie jakiegoś fotoperioda, sam zdecydujesz kiedy zacznie kwitnąć.

Pc box fajna zabawa, masz tą big tower czy tą niższą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr myślę też nad szufladą która ma wymiary 43szer x 45wys i 23głeboka. Myślisz że się nada na boxa? I do tego czytałem też o oświetleniu lampy HPS 70W. Da to radę? Na początek inwestycja max 300zł jaką mogę przeznaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Obserwator jeśli zrobisz to w miarę szczelnie to czemu nie, aby stabilnie stało. Z hps bym sie nie bawił, chyba że chcesz to trzymać w piwnicy w zimie.

Takie lampki to 30/40zl kosztują razem + kabel z wtyczką i oprawki to max 60zl i masz lampę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr  oto zdjęcie szuflady 😄 podeślesz link do tych lamp co wspomniałeś wcześniej jakie konkretne miałbyby być, sorry że tak pytam ale jestem nowy i chcę zdobyć trochę wiedzy zanim zacznę 🙂 Nie chce inwestować wielkich pieniędzy na początek bo nie wiem czy to pyknie (choć mam nadzieję że się uda)

IMG_20220130_111235.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr mam 2 takie szuflady jak na zdjęciu. Jako ściankę mogę wykorzystać z tej drugiej bok do zamknięcia np na wkręta do zamykania . Wszystkie sklepy mam blisko, mieszkam w mieście. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Obserwator Żarówka LED Osram A100 E27 13 W 2700 K 3x na to styknie. Oprawki +kabel+ wtyczka + jakieś zlaczniki wago może, lub zwykła kostka żeby kable połączyć.  -Casto.

Co do nasion się nie wypowiem 🙂

I ściany na biało musisz wszystkie zrobić w tym projekcie. Farba albo Mylar.

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Obserwator napisał:

Pytanie kolejne, gdzie można kupić nasiona z pewnego źródła?

tu na razie zakaz jest z tego co wiem ma jakiś sklep się tu reklamować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr ok podsumowując, aby wystartować z uprawą taka szuflada się nada i do tego 3 żarówki jakie przed chwilą wspomniałeś, zgadza się? Żarówki zamontowałbym od góry pionowo i pod 1 kabel i do listwy. dobrze kojarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Obserwator i wentylator komputerowy chociaż jeden z zasilaczem, żeby miało jak powietrze krążyć.

I jeśli nie chcesz mieć zapachu w miejscu gdzie to będzie stało to nawet mata z filtra węglowego do okapów spełni zadanie (nie w każdym przypadku).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr o tym filtrze węglowym czytałem, dla mnie zapach problemem nie jest. O wentylatorach też czytałem że jeden powinien być na dole, drugi do góry. Patrzyłem na allegro wentylatorki 12V powinny starczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Udyr said:

@Obserwator 2-3x LED lampka 9-13 w skierowana w dół bez klosza. Zajmie mało miejsca, tylko czy wiesz jak szeregowo podłączyć oprawki e27 ze sobą ?

Weź sobie jakiegoś fotoperioda, sam zdecydujesz kiedy zacznie kwitnąć.

Pc box fajna zabawa, masz tą big tower czy tą niższą ?

Czemu szeregowo? Równolegle się łączy. Jakbyś połączył 3 żarówki szeregowo pod 230 to każda dostałaby 77V i świeciłyby słabo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...