Skocz do zawartości
Gość

Kilkudniowa roślinka zawija druga parę liści do środka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Kilkudniowa roslina po wypuszczeniu drugiego pietra liści zawija je do środka, zwija się jak zwija się blanta, ziemia ma odp ph wilgotność i temperatura ok. Inne rosliny nie wykazują takich objawów. 2 rosliny 2 tygodniowe już stracilem i teraz tracę trzecią. Żadnych nawozów nie dawałem, pierwszy raz takie coś widzę na oczy, przesadzilem w inna glebę wzbogaconą humusem sypkim z dzzownic kalifornijskich. Pryslem nawet calmagiem. 

Albo jakies skurwysynskie nasiona albo kurwa klątwa faraona😡😬

Nie jestem jakiś ciemny w te klocki, mam dobrą rękę do roślin, kwiatami doniczkowymi opiekuje się ja a tu taka lipa. 

Roslina to dark devil od sweed seeds.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Tester Dwie juz wyrzucilem, bo szkoda czasu i światła na nie.

Liście się zwijaja, będą obumierac, zrobią się pomarszczone i twarde jak karton. Jeszcze tak nie jest ale 2 wczesniejsze tak miały i ta idzie też w tą stronę. Może to jakas choroba roslinna albo pasozyt, pod mikroskopem widziałem jakieś jajeczka ale nie tyle, żeby zabić roślinę.

 

 

IMG_20220118_123207.jpg

IMG_20220118_123257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Tester napisał:

za mokro nie miały?

No właśnie nie miały, wykluczylem wszystko, ph, przelanie, suchą ziemię, temperature, szkodniki, wilgotność, oprócz ziemi, tego nie jestem w stanie zbadać więc wyrzucilem te chore platfusy i plukam dokładnie ziemię, dziwne bo firma Canna nie słynie z bubli. 

Wyplukam na maxa ziemię i zacznę od nowa, wtedy się dowiem czy to ziemia była winna czy może nasiona jakieś słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...