Skocz do zawartości
t3wU

Gorilla Glue | Fast Amnesia 47 | Black Jack Herrer | Auto Big Gorilla XL - debiut 4 roślinki

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, dopiero się odnalazłem w zakamarkach forum ( w końcu nie będę zaśmiecał innych tematów )

Przychodzę do was z moim debiutanckim projektem, mam 4 rośliny w jednym namiocie:

-Gorilla Glue
-Fast Amnesia 47
-Black Jack herrer
i jeden automat:
-Auto Big Gorilla XL

Rośliny mają jakoś półtora miesiąca (jakoś na początku grudnia się wykluły)
Mam namiot 60x60x180
świecę mars hydro ts1000
cały czas 18/6

Automat już zaczął kwitnąć.

Podlewam nawozami co drugie podlanie od 3-4 tygodni:
Biobizzami: 
Bio-Grow, Top-max, Bio-Bloom, 
i Calmagiem i ukorzeniaczem

Jeśli chodzi o ph to dopiero ostatnio staram się je ustalić - tylko mam chinski ph miernik i z tego co pisaliście nie można mu ufać, więc czeka mnie zakup kolejny.
Na początku nie sprawdzałem ph bo wyczytałem że jak jest spoko ziemia to na początku ma dobre ph i minerały (mam ziemię  Canna Terra Professional Plus)

Jeśli chodzi o treningi to próbowałem raz przywiązywać (LST) ale trochę zrobiłem to nieudolnie i na drugi dzień odwiązałem,
dopiero dzisiaj sie przemogłem i podwiązałem największą roślinę (zobaczymy co z tego wyjdzie). Ale generalnie mam mały namiot i jest mega ciasno więc troche nie ma jak wyginać tych gałązek na boki.
Zrobię fotki jak przestaną spać i wam wyślę jak to zrobiłem (poniższe zdjęcia są ze wczoraj)

Mam taką wentylacje z aledrogo:
"Zestaw wentylacyjny growbox Axial flo 135m3 100mm " za jakieś 200zł
Początkowo w namiocie miałem Spider Farmera sf1000 ale dokupiłem potem tego Mars Hydro ts1000 bo myślałem że nie styknie jak zaczęły rosnąć. No i przez krótki okres miałem dwie lampki ale mega grzały i wydaje mi się że mam za słabą wentylację... dlatego rozważam zakup innego wentylatora. Finalnie świecę tylko Mars Hydro ts1000. (ogólnie to ta starsza wersja, kupiłem używanego i z tego co mi się wydaje nie można tam regulować mocy???) więc świecę chyba cały czas z maksymalną mocą tj. 150w
Jestem zdziwiony bo od jakiegoś czasu nie muszę używać urządzenia do pary wodnej i się utrzymuje te 53%. czy to normalne??? a może mam zrypaną wentylację???(za mała moc???) na początku musiałem ciągle mieć włączony ten zamieniacz wody na pare wodną (nie wiem jak się nazywa to urządzenie:D) 

Tak rozkminiam żeby zmienić namiot na szerszy 120x60x150.... mieć dwie lampy odpalone i zrobić inną wentylację i ogólnie zrobić to lepiej. ale to może w następnym projekcie 

To moja pierwsza produkcja i pewnie nie wykorzystam pełnego potencjału roślinek ale mam wielką nadzieję, że coś zbiorę... Co myślicie....? jakieś rady??

pozdrówki

11111.jpg

222222.jpg

444444444.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@t3wU Jeśli masz 53% to nie narzekaj, zaczną kwitnąć to im niżej rh tym lepiej 🙂

"One cool feature that I didn’t notice immediately is the ability to adjust the output of the light. There is a small rubber plug on the back. Remove this and insert a Philips screwdriver to immediately adjust the output of the light. This could be handy if you don’t need the full output of the light."

Tłum

Jedną fajną funkcją, której nie zauważyłem od razu, jest możliwość dostosowania mocy światła. Z tyłu znajduje się mała gumowa zatyczka. Usuń to i włóż śrubokręt Philips, aby natychmiast dostosować moc światła. Może to być przydatne, jeśli nie potrzebujesz pełnej mocy światła ta Twoja lampa ma regulacje pod gumą, tak jak mówiłem.

🐺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@t3wU potrzebujesz minimum 187m3 wenrylator i filtr 30% większy ja dałem 260m3 jak uszczelniłem caly zestaw to nie capi, te boxy huja warte,

Nie zmianiaj boxa ani nic narazie jedynie wentylacje naucz sie podstaw na tym zestawie,

Potrzebujesz miernik ph (adwa albo kwasomierz glebowy)

Licz się  z tym ze jak przełaczysz fotoperoid na 12/12 to te 3 rozrosną sie i pójdą w góre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękóweczka Pany!

Czyli muszę najpierw zmienić wentylację na mocniejszą:
Czy któryś z tych będzie git???

Vents Wentylator kanałowy TT 150 
WENTYLATOR OSIOWO-KANAŁOWY AXIAL-QUIET DUO 250-335M3 FI 150MM

Ogólnie niestety śmierdzenie to mój duży kłopot, wali w całym pokoju więc macie 100% racji wymieniam wentylację a dalej zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@t3wU 250 za dużo 200m3 wystarczy i filtr wez se 260-300m3

W sensie. Wentylator 200m3 jest za swiat, i filtr 260-300m3 dla spokojnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@t3wU tak, chociaż przy okolo 160m3 masz tam 2,5 razy mocniejszy zestaw. Podłacz tylko dobrze kable i połączenie wentylator filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK

Dzięki, zamawiam 😛 
a powiedzcie czy to będzie problematyczne, że mam 1 automat który kwitnie i 3 nieautomaty w namiocie ? 
bo jeśli będę chciał przejść na świecenie 12/12  -> to co z tym automatem...?? 
Czy on nadal będzie kwitnął ?
narazie nie mam możliwości wrzucenia go gdzieś indziej i wszystko muszę uprawiać tu.

oraz kiedy doradzacie przejść na system 12/12??? 
bo ja czuję, że to już, od kilku dni nie widzę, żeby rosły... ale może się mylę ? ? 

przypominam, że rośliny wyszły na świat jakoś na początku grudnia
 

tak wyglądają szczyty każdej pokolei

ooo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@t3wU no i automat wsiąknie w gęstwinie tych trzech panien. Wiec póki te 3 masz na wegu to rob tak zeby odsłonić szczyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK czyli rozumiem, że nie ma jednej najlepszej odpowiedzi co zrobić ale rozumiem że dobrze by było być jak najdłużej na 18/6 -> do czasu aż automat dojrzeje i będę mógł go ściąć ? ? i dopiero wtedy wejść na 12/12? żeby pozostałe dziewczyny nie zasłoniły automatu?

 

@Brazil Munster wysokość na zdjęciu w centymetrach

cm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@t3wU nie narzekaj na mały namiot, ja wciąż robię w 40x40x80 i też mam 4 Panienki xd jest dobrze. Dodam tylko do tego co kolega wyżej mówił - jak będziesz szukać miernika to adwa ad12

I co do automatu to ja bym się nie pierdolił w tańcu tylko jak trzeba to przełącz na 12/12. Lepiej mieć dojrzałe 3 panny czy 1? Następnym razem raczej sezonówki z sezonówkami a auto z auto. A jak przełączysz 12/12 to przecież i tak auto bedzie rósł tylko efekt na nim mizerny bedzie. Mimo to ja bym przełączył 

20220118_105844.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...