Skocz do zawartości
Luigi

MarsHydro TS600 a powierzchnie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim 🙂

Przychodzę z szybkim pytaniem odnośnie ledów od MH, konkretnie modelu TS600. Posiadam aktualnie jedną sztukę i używam jej na powierzchni boxa 60x60. Wedle producenta to mieszczę się ale na powierzchni wegetatywnej (zalecana lampa pod 2x2=60x60). Na flow juz jest gorzej, bo powierzchnia podawana to 1.5x1.5=45x45cm.

Chce dokupić jeszcze jedną taką lampę, bo ewidentnie widzę, że mój plon nie jest taki jakiego bym oczekiwał. Czy sensownym będzie walnąć dwa takie marsy do boxa 60x60? Oto pierwsze pytanie. Drugim jest, czy nie wymienić boxa i nie załatwić powierzchni dajmy na to 90x90. Jak to się wtedy będzie miało do plonu? Można powiedzieć, że będę ściągał z 200W, czy znowu większy obszar to to się bardziej rozłoży i w zasadzie wrócę do tego co mam teraz? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi ja bym zrobił inaczej 600 zdjął a dał ts1000, 150w.

z racji ze na wegu ma 90x90 przy flo to 60x60 jedna lampa potencjometr do regulacji i tylko 50w róznicy względem x2 ts600 gdzie masz 200w, ewentualnie kup jednego Ledam i dołóż do tej 600 cenowo wyjdzie napewno taniej.

Odpowiadając na drugie pytanie przy zmianie boxa na większy bedziesz musiał rozwazyc dodatkowo zmiane wentylacji chyba ze na tyle masz zapasu obecnej ze pokryje wiekrzą kubature boxa, 

Przy dwóch ts600 bedziesz sciągał z 200w, lepiej mieć więcej wiecej swiatła niz mni3j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK myślałem nad tym, ale ts1000 na inny projekt, w którym chce dwie takie 150w na powierzchnię 120x120. 

Więc zdjęcie Marsa odpada, nie zależy mi na ledami, cena też nie gra roli a z Marsa jestem zadowolony, estetycznie drugi taki będzie spoko, tylko pytanie czy aby 2xts600 na 60x60 to nie za dużo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi wydaje mi sie ze te 30 cm zapasu swiatła nie bedzie negatywnie wplywało na rośliny tylko pojawia sie inne pytanie czy wcisniesz dwa ts600 w kwadrat 60x60 nie wiem jakie wymiary ma ta lampa ja chcialem dwie ts 100 włożyć wlasnie w 60x60 ale doslownie na ścisk i to z mojej strony juz było by przegięcie.

I taki sensowny wniosek wysnuć z tych mojich wypocin, wyjdzie na to ze praktycznie 2xts600 to 1x ts1000 z zapasem 50w więc powinno sie to zgrabnie zgrać.

Temperarure ogarniasz teraz ? Bo jak tak to wal dwie te 600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK Temperatura spoko. Też chciałbym trochę miejsca zrobić. Mars powinien wejść drugi, muszę go tylko inaczej powiesić i lekko. Tylko teraz pytanie czy korzystając z okazji nie będzie dobrym rozwiązaniem kupic ten 90x90 i zwiększyć miejsce dla roślin, albo zwiększyć ilość roślin, skoro te lampy X2 dadzą radę na tej powierzchni.

Aktualnie na 60x60 mam 4x i jest ciasno, nie powiem 😄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi jesli masz mozliwość zmiany boxa na większy to dla roslin lepiej to z pewnością, 

Co do pokrycia powinno dać  rade wkoncu jedna lampa na flo kryje 45cm? X2 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK no właśnie, tylko będzie na styk 90cm box, czyli tak jak piszesz 2x45. Tylko czy nie da mi to takiego samego efektu jak teraz. Skoro zwiększę przestrzeń, to czy światło z tej dodatkowej lampy dotrze szerzej. Nie wiem, niby to logiczne, a dalej coś mi nie pasuje w tym rozumowaniu. Pierdole jak potłuczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi wychodzi na styk tak jak przykład

60x60 box i ts1000

Na wegu 90x90 kryje

Na flo 60x60 kryje

Rozumiesz juz co mam na mysli ?

Wychodzi praktycznie na to samo ale jednak przestrzeń dla roślin bedzie wiekrza przy wiekrzym namiocie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi na początku pisalem  ze 2xts600 to 50w na plus przy boxie 60x60 daje spory zapas, 

Przyklad 

60x60 i ts1000 u mnie  i działa więc to co producent podaje musi sie rzeczywiście pokrywać, inaczej by nic nie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 120x120 myślac o dużym plonie proponowałbym 2x TSW 2000. 

 

TS 1000 to małe lampy

Plonu nie zwiększysz ilością roślin, a odpowiednim treningiem i światłem

Liczyć 1W ~ 1g suchego

Edytowane przez palacz239

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi jak coś ostatnio z gwarancji przyszedł mi nowy marsik bo staremu kilka diod się spaliło a gwarancji 5 lat więc mi wysłali nowy i jest nie odpakowany nawet więc jak coś to pisz to się dogadamy bo mi jest on nie potrzebny gdyż kupiłem sobie the jackson 150w który mega polecam swoją drogą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi swoja drogą Ty sie martwisz ze masz 4 krzoki ja na tej samej powierzchni mam 8 🙈

@palacz239 nie wiem skąd pomysł na ten model skoro w tej cenie mozna już cos o wiele lepszego szarpnąć, nie czarujmy sie marsy w seri ts mają słabą penetracje swiatła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx już w drodze drugi TS600. Zostaw, najdzie Cię kiedyś na większego boxa to będziesz miał 250w a nie 150 z TJ. 

@ArteK no to konret, to w jakich to doniczkach masz? Małych jak mniemam. Ja się uparłem na 14l i teraz ani tego wyjąć, leżą idealnie. 

 

@Luigi @ArteK  Ty mi lepiej policz ten wentylator, bo czekam 😂 dzięki ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi tak male doniczki. Mnie interesują tylko szczyty zresztą taka odmiana Więc cisniem jeszcze sativke tam dowale jedną.

Policzone wszystko w temacie Wentylacja 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@palacz239 pewnie celował bym w coś sprawdzonego lumatek attis pro 300w  konkrerny i sprawdzony model, z M-H to warto brać pod uwage serie "Fc i Fc-e" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja ci podalem cene 224euro a ty mi podajesz lampy o polowe droższe 😕 a konkretnie okresliles, ze za ta kwote szarpnalbys cos lepszego.

Edytowane przez palacz239

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@palacz239 he? Ponad tysiąc ziko za lampe plus przesyłka za tego tsw2000 ile wyjdzie drozej ? 200 ziko 300?

Atisa znalazłem za dwa dostepny od ręki? Idąc torem taniosci mozna sie odezwać do kogoś kto robi lampy i za kwote tysiąca ziko zrobi Ci 1,5x1,5 krycie, wgle o czym my rozmawiamy gdzie seria ts-tsw nie ma podjazdu do attisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh widze ze ta dyskusj nie ma sensu. Przy zakupie dwoch sztuk sztuka wychodzi 200 euro z przesylka. Daje to 400 euro czyli mniej niz twoj attis. Daje to o wiele lepszy efekt. Jeżeli masz wątpliwości chetnie za miesiąc pokaze ci co spod takiego jednego marsa moze wyrosną z lekka pomoca uzytkownika forum . Z pierwszej uprawy.

Edytowane przez palacz239

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...