Skocz do zawartości
LiitlebigWeed

dziwny smak z vapka

Rekomendowane odpowiedzi

@LiitlebigWeed jak nowy to w instrukcji napisane jest zeby przepalić go na sucho kilka razy, z pustą komorą

@konopny_janusz Mordeczko zapytajke mam, w jednym z postów napisaleś ze uzywasz dobrowianki to fajnie bo ja tez praktycznie kazde grow jechałem na dobrowiance mineralnej ale wczoraj mnie podkusiło i sprawdzilem ph i minimum jakie pokazał miernik to 7,1-7,2 i teraz co o tym myśleć miernik skalibrowany adwa ad11, co hujowa zgrzewka czy o co moze chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@LiitlebigWeed dokładnie, przepaliłeś go na pusto? najlepiej pare razy. Ja miałem fenixa i też łapczywie oczywiście pierwsze co to nabiłem i zapaliłem i jak tylko ściągnąłem bucha to obudziłem się że może by tak na sucho go puścić najpierw.. 

Napisz jaki to wapek przy okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK nie wiem ja na kwitnieniu nie leje dobrowianki tylko odstaną kranowe albo primavere bo dobrowianka lekko gazowana u mnie zmierzyłem miała 6,0 pH a na kwitnienie potrzeba 6,5. Nie wiem jak z wersją niegazowanej ale może inna zgrzewka się trafiła 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz cala zgrzewka taka najnizsza wartość 7,1

Dobrowianka mineralna taka sama jak robileś fotke dotyczącą zawartości sodu.

Zeby zbić ph do 6,2 potrzeba ponad 3ml biobizz minus na litr gdzie przy kranówce wystarczą 2 krople.

Sam producent podaje wartosc PH max 6,7 a tu na zgrzewce srednia 7,4-7,6.

Herbata będzie bardziej mineralna albo i nie 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK ja musze wlać ponad 20 kropelek plagron ph minus żeby kranówe 1,5 litra doprowadzić do 6,5 pH, moja kranówa jest inna niż u ciebie mam studnie głębinową na 30 metrów może tam skąd czerpana jest woda są jakieś skały wapienne i pH wody jest 7,8, chuj wie

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz przynajmniej Full natural, woda ktora wyplywa z wodociągów jest bardzo dobrej jakosci gorzej z jej dostarczeniem, kilometry tysiące starych rur które nic innego nie robią tylko gniją i korodują. U ruskich juz zabrali sie za wypełnienie ciepłym pcv starych rur...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz

@ArteK to temat o waporyzatorze, a wy gadacie o dobrowiance.

21 godzin temu, konopny_janusz napisał:

co to za vapek?

bountles cfx.

przepalałem go wiele razy na sucho, zgodnie z instrukcją, (zdjąłem ustnik i ustawiłem na max temp i odstawiłem). ten vapek sam wyłącza sie po 300s.

w poniedziałek powinien dość alko. izopropylowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LiitlebigWeed sorry za spam ale nic nie odpisywałeś, więc temat sie rozwinął, Ja Ci wszystko napisałem co moze byc powodem tego ze turbi plastikiem, jesli go przepaliłeś na sucho tyle razy i dalej capi plastikiem to nie sądze zeby alkohol izopropylowy coś zmienił z racji tego ze alkohol ten typowo czysci smołe i tłuste miejsca a przy słabej jakosci plastiku tym alkoholem możesz poprostu ten "plastik" uszkodzić. Pojecie plastik jest wzgledne z racji tego ze nie wiesz z jakiego tego plastiku został wykonany ustnik obudowa komory i inne, to jest napisane w kazdym poradniku czyszczenia waporyzatora.

Jeszcze jedno co mi przychodzi do glowy to poprostu wykonać telefon do punktu,sieci,lokalu w ktorym go kupiłeś i zapytać otwarcie co moze być przyczyną takiego stanu rzeczy, jesli nie minęło 14 dni masz prawo do zwrotu produktu bez podawania przyczyny, to gwarantuje prawo konsumenta.

22 minuty temu, LiitlebigWeed napisał:

 

 

przepalałem go wiele razy na sucho, zgodnie z instrukcją, (zdjąłem ustnik i ustawiłem na max temp i odstawiłem). ten vapek sam wyłącza sie po 300s.

 

Jesli go przepalasz to normalnie zakladasz ustnik robisz to tak jal byś chciał przeprawadzic inhalacje ale , pustą komorą i bez zaciągania bo być moze ze przepaliłeś samą komore ale ustnik nie został "przepalony"

Niestety dzisiaj większość sieci jest poprostu nieczynne, wiec trudno siegnąc wiedzy u źródła.

Ale 

Ma mase pozytywnych opini wiec albo przepał został zrobiony niepoprawnie albo poprostu jest to wada fabryczna, tylko te dwa rozwiązania widze chociaż obstawiam na wade fabryczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...