Skocz do zawartości
MatiMati98

Pomoc z rośliną

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Przychodzę z pytaniem czy roślince nic nie jest

Wczoraj założyłem nową lampę https://ledam.pl/product/panel-cree-cxa2520-grow-led-35w

(Dałem ją na 25cm nad szczytem)

Dziś zauważyłem że liście po bokach się lekko podwineły.

Czy to wina tego że lampa jest za nisko czy czegoś innego?

Ile taka lampa powinna być nad szczytem rośliny?

Czy roślinka wygląda dobrze jak na 7dzień od wyjścia z ziemii?

Pozdro!

received_1147701529098292.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sucho chyba tam masz mi się wydaje. Możesz dać wyżej 40-60 cm, jak się będzie wyciągać to dasz niżej, w razie co wrzucaj foty i pytaj. A ogólnie wyglada normalnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mleczyk podlewam głównie tam gdzie jest roślina dlatego trochę sucho po bokach, ale to nic nie szkodzi?

A wiesz może dlaczego listki się lekko podwineły? Ile byś wody lał? Pojemność doniczki ok 10l

Dzięki i pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie lej tylko pod roślinka ale wręcz lepiej w koło doniczki, no powiedzmy min 5-10 cm od roślinki bo jej korzenie będą się wtedy rozrastały ku wodzie a jak będzie lał centralnie nad nimi to nie będą miał aż takie motywacji się rozrastać. 

Też tak raz miałem i wtedy wlansie podniosłem lampę i było git wszytsko. 

Nie powiem Ci ile, bo ja leje na oko, zależy jak ma sucho. Sprawdzaj glebę palcem, jak do 3-5 cm głębokości ma sucho to znaczy że trzeba podlać. 

Jest mała więc spoko jakby miała dużą Wilgotność więc podlewaj nawet codziennie ale nie za dużo, tak żeby ziemia była wilgotna ale nie mokra całkowicie. Ogólnie lepiej żebyś trochę mniej podlał niż przelał i zrobił gnój. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35/40 cm śmiało możesz dać, ten cob LED wali jak spawarka. Nie radzę patrzeć prosto na źródło światła.

Masz tam nawilżacz ? Jakaś ścierkę w wodzie chociaż żeby podniosła się wilgotność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...