Skocz do zawartości
Sensei

Podłączenie przewodu do wentylatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam wentylator axial-quiet 125 duo. jest on dwu biegowy. oprócz tego co na obrazku w instrukcji piszę 
2-spped 2
3-speed 1

n czyli neutralny a l fazowy z tego co już przeczytałem.

u mnie w went 1-czarny , 2-czerwony , 3-niebieski kabel.

czyli dobrze rozumiem z obrazka , że 1 to neutralny a 2,3 fazowe? czy niebieski od went to będzie neutralny?

jak dam niebieski kabel od zasilania do 3(niebieskiego przy went) i fazowy(brazowy) od zasilania do czarnego(1)czarnego przy went to działa, lecz gdy chcę dać od zasilania fazowy(brazowy) do 2(czerwony przy went) to niestety poczułem lekki smród i pstryknięcie.. potem podłączyłem jak wcześniej i na całe szczęście went żyje. Podpowie mi ktoś jak to wygląda z tymi biegami?

Jak mam być szczery po tym smrodzie trochę zwątpiłem w to co zrozumiałem z instrukcji.. 

Z góry wielkie dzięki. 

Screenshot_2.png

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei Musisz zmostkować bynajmniej ja tak robiłem w innych rzeczach biegowych może to Ci pomoże coś

przewody-elektryczne-kolory.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski neutralny, a czarny i czerwony to linie dla 1 i 2 biegu. Tak wynika ze schematu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak Okej. czyli niebieski(od kabla) do niebieskiego od wentylatora(3) u mnie. i wtedy brazowy(od zasilania) do czerwonego lub czarnego (1,2) tak? właśnie jak podpinam i niebieski z czarnym czyli 3 z 1 dziala a juz 3(niebieski) z czerwonym(2) nie działa.. myslalem , ze moze jakas przekladnia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest dziwne bo  schemat od nich. I czerwony powinien być drugim biegiem z brązowym z gniazdka.

Chyba że to czarny lub czerwony są neutralne ale to byłoby niezgodne z zasadam 240V

Edytowane przez Ważniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak spróbowałem podłączyć i właśnie tak według schematu.. niestety dałem niebieski od zasilania do niebieskiego(3) i brazowy do czerwonego(2) a wentylator sie spalil 😄 także no spróbuję zareklamować bo i tak był lekko pęknięty. a te kable jakby ktoś poprzekładał.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak Mi też. mam drugi wen tej samej firmy podłączyłem go i bez żadnego zwarcia a tu od początku coś nie tak. dam na reklamację. Dzięki za pomoc ale no rzeczy martwe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...