Skocz do zawartości
sobik

ocena roślin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zapytać o ocenę moich roślinek. Mają one 3 tyg. temperatura w środku wacha się między 20/24stopnie. W nocy spada do około 18.  Działa jeden wiatrak mieszający, skierowany cały czas na rośliny i 1 kanałowy który wyciąga zapach 😉
Podlewane co 3-4 dni 1.5l wody, zawsze odstoi 1 dzień. Lampa Mars Hydro 1000, 40/50cm od roślin. Do tego dodaje nawozy z rodziny Canna. Z lewej Critical z  prawej Northern Light. Critical moim zdaniem wygląda dobrze lecz martwię się o drugą rośline

IMG_20220108_095434644.jpg

IMG_20220108_095450090.jpg

IMG_20220108_095530089.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sobik ogólnie roślina po lewej wygląda dobrze tylko przydał by się jej jakiś trening, roślina z prawej widocznie opóźniona, jakiej ziemi używasz i czy woda którą im lejesz ma odpowiednie pH? Ogólnie jest spoko ale możesz im lać trochę mniej wody bo 1.5l co 3-4 to za dużo dla nich. Dodatkowo jeżeli masz ziemię dedykowaną uprawie to nie ma potrzeby lania nawozów bo ziemia ma wystarczająco składników mineralnych w sobie na cały okres wegetatywny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx  ostatnio nie podlewałem przez 5 dni bo miały dość mokro. Ogólnie teraz robie tak że jak widze że jest dość mokro to odpuszczam jeszcze jeden dzień. Myśle że woda ma odpowiednie PH. Nie sprawdzałem ale mieszkam w górach a tutaj mamy raczej dobrą wodę. W porównaniu do wujka który mieszka w środku Polski.(u niego sie robi kamień w czajniku elektrycznym a u nas nie ma mowy o takim przypadku) Ziemia to terra professional. Jest to moja pierwsza uprawa więc będę się cieszył z każdego rozmiaru plonów hehe. Jaki trening byś zalecił? I czy obejcie się bez wentylatora wdmuchującego? mam takowy kupiony ale chyba jest za mocny bo jak go podłączyłem to box zaczął rosnąć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sobik jak masz dobry wyciąg to wtłaczający możesz sobie spokojnie odpuścić.

Lst i jeśli to nie automaty to topping/fim.

Twardość wody nie sugeruje jej pH, nie w każdym przypadku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr  Filtr węglowy Croco Filters 160-240 m3/h fi 125mm
Wentylator kanałowy Vents Quietline 125 mm / 197 m3/h


taki zestaw mam do wyciągu. Obie rośliny to automaty

Box ma 170cm wysokości ale wiadomo doniczka + lampa + na górze jest filtr i wentylator więc troche tej wysokości ucieka.

Edytowane przez sobik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sobik pH jest mega istotną rzeczą tak że trzeba wiedzieć czy jest odpowiednie czy nie bo potem może być przez to mnóstwo komplikacji na zasadzie roślina będzie miała dużo pali w ziemi ale nie będzie mogła go pobrać ponieważ pH będzie nieodpowiednie i nastąpi blokada, dużo osób wtedy myśli że roślina jest głodna i leje jeszcze więcej nawozów co powoduje znaczne podpalenie i marny końcowy plon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Akurat jeśli chodzi o nawozy to użyłem kalkulatora canna i dolewam i 1ml mniej niż tam pokazują. Teraz właśnie przyszła mi taka myśl że roślina po prawej może być właśnie przelana, ale dziwne bo obie dostają taką samą ilość wody i w tym samym momencie. Lecz z doniczki z prawej strony przy drugim czy trzecim podlaniu wylało na dole wodę a w tej drugiej nie, dopiero przy następnym podlaniu obie były mokre w podstawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sobik Zapamiętaj również że zapotrzebowanie na wodę jest uwarunkowane możliwością pobrania przez roślinę. Jeśli lejesz im tyle samo, to ta mniejsza nie zdąży przerobić tej starej wody.

Sugeruj się ich wzrostem i możesz "ważyć" doniczkę w dłoniach, wtedy będziesz mieć najlepsze odniesienie kiedy coś jej wlać.

A miernik elektroniczny czy nawet płyn heliga/ paski Ci mogą pomóc, aż się zdziwisz jaką masz wodę w kranie. Moja po zmierzeniu odstana miała 7.6pH 🙂

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sobik jaką ziemię masz? 

Jeżeli chodzi o przelanie to jest takie prawdopodobieństwo, każda roślina inaczej pije inaczej je i inaczej rośnie więc nie należy obu traktować tak samo a obserwować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolomit ? Ale to też chwilę się będzie wchłaniać.

"W celu podniesienia odczynu gleby najczęściej stosuje się nawozy wapniowe, czyli np. wapniak mielony, kredę posodową czy mączkę wapienną. Najpopularniejszy wśród ogrodników nawóz wapniowy to Dolomit, który przy okazji wzbogaca glebę w magnez."

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...