Skocz do zawartości
Buuh

Farba do grow boxa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Zastanawiam się czy mogę użyć farby akrylowej do pomalowania boxa? 
Zostala mi puszka która malowałem grzejnik . 
Bedzie taka farba dobrze odbijała światło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Buuh
Oczywiście, że się nada . Lepszy jakikolwiek biały kolor niż jakikoowik inny 😉 Biały zawsze lepiej odbije światło. choc folie odbijające światło to koszty kilku zł w sklepie

EDIT : Potrudziłem się i mam https://allegro.pl/oferta/folia-odblaskowa-mylar-diamond-srebrna-100x122cm-7677311879?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_wyposazenie-interior_pla_ss&ev_adgr=wyposazenie-interior&ev_campaign_id=14962243379&gclid=Cj0KCQiAt8WOBhDbARIsANQLp94IsXLHk9miu9MQH3V404O36XTJqbKI0XSllM7AL-kW3M5ZfYAZIgcaArTIEALw_wcB

Edytowane przez Lemon Gelato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasa niema wielkiego znaczenia . Pozatym nie mieszkam w Polsce 😉 Czyli biała kolor growboxa to nie jest dobra opcja ? Widziałem kilka gotowych box z białym tłem . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Buuh Jest opcją, ale nie najbardziej efektywną.

Biała farba matowa.

Oczywista opcja dla dużych growroomów lub ludzi zainteresowanych tanim pokryciem ścian. Biała farba odbija 75 – 85% światła, zapobiega przet tworzeniem „hot spotów” (idealnie przylega do ściany). Zalecane jest dodanie czegoś grzybobójczego przy malowaniu.

 

Farby połyskowe i tzw „skorupka jajka” nie są tak wydajne jak matowa biel. Półmatowa odbija pomiędzy 55 a 60% padającego światła. Trzeba pamietać, że każde rozmazania i skazy powierzchni zmniejszaja odbijalność powierzchni więc należy być ostrożnym by nie zamazać bądź poplamić ścian. Biel tytanowa (white titanium) jest dużo lepsza lecz używana głównie na reflektory z uwagi na wysoki koszt.

 

Mylar

Świetnie odbijający światło materiał poliestrowy, produkowany w różnych grubościach, najczęściej 1 i 2 mm. 2 milimetrowy, nie tak wytrzymały jak folyon jest dość nierówny. 1 milimetrowy przerywa sie całkiem gładko więc trudno zdejmować go do czyszczenia nie uszkadzając przy okazji. Oba te rodzaje odbijają w granicach 92 - 97% padającego światła dając potencjalnie więcej niż foylon, jednak dlatego, że foylon jest łatwiejszy w czyszczeniu bez uszkadzania go i trudniejszy do zmarszczenia ostatecznie wygrywa nieco lepiej odbijając. Trzeba zauważyć, że mylar odbija energię cieplną tak samo jak folyon (około 85%), więc odpowiednia wentylacja jest konieczna przy użyciu mylaru w growroomie. Można go położyć na ściany podobnie jak folyon, pamiętając by dobrze przywierał do ściany 1 mm mylar ma spore szanse na pomarszczenie, nawet jeśli jest przymocowany na rzepy.

 

Folia czarno-biała

Pomocna przy budowie tymczasowego growroomu, lub w przypadku gdy nie można niszczyć ścian, łatwa w czyszczeniu.

 

Czarna warstwa nie przepuszcza żadnego światła przez materiał, biała strona jest w 75 – 90% odbijająca. Dobrze jest wybrać tworzywo 6mm dla najlepszego zablokowania światła i wytrzymałości.

 

Jesli tworzywo bedzie za blisko źródła światła zacznie się topić, więc musisz być ostrożny. Panda plastic nie tworzy „hotspotów”. Można ja rozłożyć używając gwoździ stolarskich czy kleju. Może to byc tania alternatywa mylaru gdy malowanie nie wchodzi w rachubę.

Cyt Wiki #.

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to właśnie nie dawno 😉 Chciałem spytać czy ktoś robił uprawę na białym tle 🙂  Ale widzę ze tutaj raczej każdy mylar leci .. Robię własnego grow boxa bo te namioty do mnie nie przemawiają 😉 Pozatym trochę przypalowe jak dla mnie 🤪 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No muszę rozważyć 🙂 Narazie wszystko kompletuje potem będę składał 😉dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...