Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć będę startował ze swoim pierwszym indorem i dam na forum całą fotorelację ale chce dopytać o sprzęt bo niemam doświadczenia

BOX
80x80x160 (srebrny w środku, firmy : herbgarden)
box ma 2 rękawy na wiatraki jeden od góry, drugi na górze z tyłu
będzie stał w ciepłym pokoju dziennym

Lampa 250 W HPS

Wentylacja:
Jeden wiatrak na wywiew nie wiem jak mocny bo jest to samoróbka, ale wiem, że w podobnych warunkach dał radę
2 wiatraki do mieszania powietrza 

Duży nawilżacz powietrza
Doniczki 11L
Ziemia Canna terra profesional plus
organiczny BioBizz ph up i down

Seeds:
3x Royal Gorilla Automatic od Royal Queen

Plan mam wrzucić nasionka do doniczek easy start od royal queen ktore są specjalnie przygotowane na kiełkowanie, następnie prosto do doniczki 11L. 2 nasionka będę sadził na krańcu doniczki w celu treningu SOG a trzecie na środku (1 roślinka SOG + może jeszcze jakiś trening, 2 roślina SOG, 3 bez trainu). Słyszałem, że do tej ziemi nie trzeba nic dodawać a maleństwa rosną podobno wyśmienicie bez żadnych dodatkowych nawozów więc w planie ewentualne nawożenie dopiero przy fazie kwitnienia. Światło chce dać 18/6 na początek chociaż wiele słyszalem o tym, że naświtlanie automatów 24h daje lepsze wyniki i tu zaczynają się moje pytania.

Pytania:
- jak wysoko i od kiedy trzymać roślinki pod lampą ? i jak to z tym świeceniem na automaty 18/6 24/0 ?

- jeden wiatrak wystaczy ? podłączyć w środku rękaw do lampy ? na zewnatrz wywiew w okolice okna i mam filtr na czas kwitniecia. wydaje mi się, że wiatrak wlotowy nie jest potrzebny przy takim boxie i 3 roślinkach ?

- najlepsza temperatura to 25 stopni przy swietle i okolo 20 przy ciemni? ewentualnie 25 stopni ciągle przy lampie 24h?

- wilgoć 70% do czasu kwitnienia i pozniej w okolicy 40-45% ?

- o czym zapomniałem i czy coś jeszcze powinienem mieć na uwadze ?

będę wdzięczny za odpowiedzi i jakiekolwiek uwagi, czekam na wszystko co potrzebuje do pomiarów i puszczę boxa na dzień dwa na testa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w konkretny wylot z filtrem weglowym. Filtr o 30% ok wiekszy powinien byc 

Ja mam 90x120 i mam wlotowy 100m3 a wylotowy 280m3 z filtrm 400m3 a i tak u mnie slabo z wentylacja

Rozwin temat z tym rekawem i lampa bo nie rozumiem 

Co do ustawienia swiatla to wybierz sobie sam. Automaty kwitna nie patrzac na to ile czasu im swiatlo swieci. Lecz trzeba wspomniec ze jakas tam noc powinny miec na swoje preocesy 

Na hps sie nie znam to nie powiem ci ile tam trzeba cm od roslin @Narkotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak wylotowy zamontowany jest w rekawie od boku (w poziomie) 90968B82-9190-4B71-B4A4-72D5967EC254.thumb.jpeg.6ad12ead2a52b0285b269c863d749253.jpeg

boczny wylot z podłączonym wiatrakiem

0DF1C3B4-D805-44BC-935C-DAF529571091.thumb.jpeg.628be1e407dfd57389bb7c98c147e1e7.jpeg

mam filtr takiej wielkości 

FAB1E788-649D-4238-B652-BDC582E80F80.thumb.jpeg.60dadcda819505420e7b77f66785de8f.jpeg
 

od góry mam jeszcze taki wlot i mysle czy nie zamontować tam wiatraczka wlotowego 

A73B4C8B-C69A-442D-9200-EE51AB703533.thumb.jpeg.18b9ebd95a2f8404000788f4fb4f344f.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Narkotek Od dolu nie masz zadnego rekawa ??? Lepiej jakby wlot byl od dolu a wylot od rekawa na suficie 

Do kazdego wentylatora masz dedykowany filtr. Nie wiem czy twoj wie sprawdzi bo nie znam ich prametrow 

Tzn do mocy wentylatora masz dedykowana moc filtra 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dole mam taki wlot/okienko zapinane na rzepy D6FAF74A-14D7-44A0-869D-481A89121065.thumb.jpeg.817a162b171ab0724634690bb9c95c05.jpeg

Okej to wentylator włożę w rękaw od sufitu 

Edytowane przez Narkotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Narkotek  Będzie czuć w domu zapach roślin, jak wszystko dobrze pójdzie i dadzą mocny zapach na kwitnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ArteK  Przede wszystkim pasywny wlot o takim rozmiarze, by filtr wyciągający był w stanie wydobyć cały zapach, by nie był wypuszczany przez tak wielki odsłonięty obszar to by musiało być monstrum. Nie dawałbym wlotu pasywnego na takiej powierzchni i to tak powierzchniowo obszernego. Lepiej działa taki system wentylacji, gdzie masz na wlocie wentylator mniejszy, jaki wtłacza powietrze, a na wylocie wentylator większy , jaki wyciąga powietrze, różnica powinna być około 100 m3/h. Filtr węglowy na powierzchnie 80x80 cm czyli 0,64 m2, nie powinien być według mnie mniejszy niż 300 m3/h, a wyciąg z 200-240 m3/h. Takie moje zdanie, by mieć spokój. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy to juz wiem dlaczego mi tak capiało. Ja mam 60x60x180 taki sam wlot went 187m3- filtr 260.m3

Trzeba to zatkać w pizdziet. Nożykiem dziurke na jakiś cichy went wtłaczający. Czyli do moich parametrów jaki uwazasz był by dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ArteK  No niestety otwór pasywny i to tak wielki to nie ma siły, by zapach nie uciekał. Zakleiłbym to , zrobił otwór na went mniejszy, by wprowadzał powietrze do środka, a nic, by nim nie uciekało.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy od środka dokladnie i szczelnie koc przykleje, przeciez są boxy co mają kilka otworów pasywnych?

Zapowiadają mi sie ostre zapachy, chociaz niewiadomo, panny 6-tego bedą mialy miecha wyglądają na 7dniowe, zbyt duzo razy przesadzane, ale wkońcu spokój, wracając do tematu wtłaczający 100m3 plus na niego jakaś flizelina zeby kurzu do boxa nie załapywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ArteK  Niech mają ich kilka, ale każdy wlot pasywny to niekontrolowane ujście dla zapachu, jakie wyjść może każdą szczeliną, ja sam mam wentylacje w swojej szafce uprawnej tak dostosowaną do potrzeb mojej uprawy, by zapachu na zewnątrz nie było wcale, jak nie otworze szafki to zapachu nie czuć. Dlatego sam uznaje, że po pierwsze dla wyeliminowania plechy trzeba mieć dobrą cyrkulacje powietrza w boksie, co zapewnia wlot i wylot, jakie są odpowiednio ze sobą sprzężone, czyli że powietrze jest wtłaczane do namiotu i wytłaczane z niego we właściwych proporcjach, a co dodatkowo pozwala w połączeniu z dobrym filtrem węglowym na całkowitą eliminacje zapachu, co występuje u mnie. U mnie niczego nie poczujesz , wejdziesz nawet do pokoju uprawnego to nie będziesz wiedział, że są w nim rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...