Skocz do zawartości
Magik88

Przebarwienia i nagłe wyschnięcie liści

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

znowu zwracam się do Was z pytaniem. Roślinka szła mi wzorowo, ale przez noc powykręcało niektóre liście, dodatkowo są na nich plamy.

Pierwsza myśl, że to temperatura, ale mam LEDa Lumateka 200W, w boxie jest temperatura do 30 stopni max, zawsze jak to sprawdzam. Roślinki automatyczne, leję im nawozy od Biobizza (Biogrow, Biobloom i Top max), według ich tabel. Wilgotności zawsze okolica 50%.

Z góry dzięki za każdą podpowiedź

1640449072086.jpg

1640449072093.jpg

1640449072097.jpg

1640449072100.jpg

1640449072103.jpg

Edytowane przez Magik88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi  o, zapomniałem napisać na początku. Na pewno właściwe, mam miernik elektroniczny, zawsze zbijam parapetową kranówkę nieco w dół, na właściwy poziom. Okolice 6.

 

@grolsch3 nie pomyślałbym o tym wirusie. Wygląda podobnie, ale u mnie liście zawijają się do góry, nie wiem czy robi to różnicę. Roślina do utylizacji już?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Magik88 kiedyś o tym czytałem, szczerze na żywo na szczęście tego nie widziałem 😉 jeśli to wirus, to im szybciej go zutylizujesz tym lepiej dla reszty. Ale poczytaj, pooglądaj na necie. Ja teraz szybko zobaczyłem i jednym z głównych objawów jest wysychanie liści, zwijanie się w literę u. Najbardziej mi to pasuje do mozaiki, ale Ty musisz podjąć decyzję. Zobacz skąd się może pojawić ten wirus na mj i odpowiedz sobie na pytanie czy to u Ciebie prawdopodobne 🙂 powodzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...