Skocz do zawartości
Grennleaf

Liście żółkną i schną

Rekomendowane odpowiedzi

Siema , kilka dni temu pojawił mi się taki problem ? Podlewalem dwa razy dziennie , na wieczór były pod lampą CFL w greenboxie. Chyba już nie da się ich uratować ?

IMG_20211217_110436.jpg

IMG_20211217_110431.jpg

Edytowane przez Grennleaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grennleaf utopileś te rośliny, sadzonka takim stadium nie potrzebuje więcej jak 50-100ml co drugi dzień 

Z tego jedna jest tak bardzo wyciągnięta jak by wgl nie miała dostępu do światła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mordo to w jakich dawkach podlewać na początku po wykiełkowaniu jak jest czas wege , i jak potem stopniować więcej. To ewidentnie jest od utopienia czy może od światła ?

3 godziny temu, onyx napisał:

@Grennleaf utopileś te rośliny, sadzonka takim stadium nie potrzebuje więcej jak 50-100ml co drugi dzień 

Z tego jedna jest tak bardzo wyciągnięta jak by wgl nie miała dostępu do światła 

Mordo to w jakich dawkach podlewać na początku po wykiełkowaniu jak jest czas wege , i jak potem stopniować więcej. To ewidentnie jest od utopienia czy może od światła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, onyx napisał:

@Grennleaf czy ty ogólnie je trzymasz na parapecie?

Nie no co ty , mam samoróbkę boxa

18 minut temu, Grennleaf napisał:

Mordo to w jakich dawkach podlewać na początku po wykiełkowaniu jak jest czas wege , i jak potem stopniować więcej. To ewidentnie jest od utopienia czy może od światła ?

Mordo to w jakich dawkach podlewać na początku po wykiełkowaniu jak jest czas wege , i jak potem stopniować więcej. To ewidentnie jest od utopienia czy może od światła ?

Sa jeszcze one do uratowania czy sobie dać spokój i zacząć od nowa . Jestem początkujący na ten temat .. więc zajrzałem na forum po jakieś porady żeby widzieć efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no swiatla to one napewno nie maja. Pokaz zdjecie tego box. 

A do tego tak jak wyzej.. wody zdecydowanie za duzo . masz w doniczce dziury od dolu? Jesli tak to nie podlewaj tego przez kolejne 2-3 dni az zmienia bedzie sucha.

Ja podlewam zawsze jak widze ze roslinka delikatnie opuszcza liscie na dol. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Grennleaf  Wyciągnięta, więc braki światła, a do tego przelana, jak to automaty to daj sobie spokój i zaczynaj od nowa, jak to fotoperiody to są do odratowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17/12/2021 o 15:21, ChinQuan napisał:

no swiatla to one napewno nie maja. Pokaz zdjecie tego box. 

A do tego tak jak wyzej.. wody zdecydowanie za duzo . masz w doniczce dziury od dolu? Jesli tak to nie podlewaj tego przez kolejne 2-3 dni az zmienia bedzie sucha.

Ja podlewam zawsze jak widze ze roslinka delikatnie opuszcza liscie na dol. 

IMG_20211217_170436.thumb.jpg.afabc97ebae2a2c5281a59d3ee9eb4a6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę chyba na nowo , po zakiełkowaniu mogę od razu do dużej doniczki usadowić ziarno ? To co ile podlewac i w jakich ilościach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grennleaf napisał:

Zacznę chyba na nowo , po zakiełkowaniu mogę od razu do dużej doniczki usadowić ziarno ?

możesz

Godzinę temu, Grennleaf napisał:

To co ile podlewac i w jakich ilościach ?

tak aby była wilgotna gleba 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grennleaf mozesz zaczynać od nowa ale proponuje zmienić oswietlenie bo jak tak sie powyciągały guzik z tego bedziesz miał. Ile ta żarówa ma Lumenów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Grennleaf napisał:

A jaki masz sprzęcik do mierzenia pH ?

nie mam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ArteK napisał:

@Grennleaf mozesz zaczynać od nowa ale proponuje zmienić oswietlenie bo jak tak sie powyciągały guzik z tego bedziesz miał. Ile ta żarówa ma Lumenów?

Nie pisze ile ma lumenów

IMG_20211118_143140.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ArteK napisał:

@Grennleaf znalazłem podobną, to jest zarówka fotograficzna ma tylko 5100lm wiec to duzo za mało. Jakie masz wymiary boxa ?

45x45x100

Teraz, Grennleaf napisał:

45x45x100

Jak kupie taka sama tylko że 300W , to będzie ok chyba , czy nie na to patrzeć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grennleaf ja na twojim miejscu kupił bym panel ledam. Na dole strony masz kalkulator wpisujesz powierzchnię boxa i obliczy Ci ile lumenów potrzebujesz. Jesli nie chcesz leda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grennleaf oczywiscie. Wiesz z tego co widze bardzo duzo pytasz, to dobrze nawet bardzo bo widać ze chcesz siw rozwinąć, tylko zadajesz bardzo podstawowe pytania gdzie np w dziele początkujący znajdziesz naprawde wiele cennych wskazówek porad.

Bardzo dobrze ze pytasz, tylko najpierw musisz zrozumieć podstawowe podstawy.

Odpowiadając na Twoje pytanie tak wentylacja jest potrzebna do cyrkulacji powietrza w boxie, dodatkowo jesli nie chcesz zapachu konopi w domu pomieszczeniu jest takie coś jak filtr węglowy który neutralizuje zapach, do tego filtra też potrzebna jest wentylacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...