Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, mały duży problem z "koszykarkami" mianowicie żółknie dolna warstwa liści, roślinka już kwitnie, ph na poziomie 6.5, wilgotność wacha się 60% - 70%, temperatura 23-26 stopni, 24/0, odległość od topu ok. 65cm. Nie mam pojęcia co robię źle? Nie przejmuję się tak tymi tak bardzo, bo dużo z nich nie będzie, natomiast nie chce żeby to samo stało się z rosnącymi już maluchami. Pozdro

 

269794826_445298353860807_2899832185787575289_n.jpg

269914998_587655486359799_2177405091850263208_n.jpg

Edytowane przez rofl1233211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rofl1233211 jak dla mnie to pH jest tu skopane bo ziemię masz dobrą i nie powinno nic brakować do widocznego budowania kwiatostanu przez rośliny 

Dodatkowo roślina jest albo przelana albo przesuszona 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx tzn kwiatostany widać i to bardzo fajne są i jest ich dużo (pomimo braku LST) jedynie chodzi o te dolne liście, a tak poza tym wygląda na bardzo zdrową. W każdym razie, co do reszty, miały troszkę za niskie pH więc stąd dolomit - podniesienie pH. Jutro również sprawdzę pH. Co do przelania, hmm.. Może tak być, nie mam pojęcia. Podlewam ją raz na 2-3 dni, że gdy włożę palec to ziemia musi być sucha na 4-5cm.
@grolsch3 Tylko i wyłącznie canna - mono co dwa tygodnie, pierwszy raz przedwczoraj (małym), mam doposażyć się jeszcze w jakąś? Bo z tego co widziałem to dużo ludzi używa odżywek od canna i większość jest spoko, a ta - jak pisze producent - jest na wegetatywna + kwitnienie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rofl1233211 to prawdopodobnie magnez jest blokowany, zbyt niskie ph/może być za wysokie, ale obstawiam zbyt niskie. Lub azot w wydaniu amonowym, też nadwyżka blokuje magnez. A może po prostu jest go za mało. A jest to istotny składnik, tym bardziej w czasie indukcji. Co do odżywek canna to poczytaj. Ale nie masz nic podstawowego, na flo i dawkę pk na późniejsze flo. A to na pewno tylko może pomóc zwiększyć plon, przy dobrym prowadzeniu 😉 poczytaj o odżywkach canna i zamawiaj jak uznasz że coś się przyda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TheNotoriousOfWeed dwie rośliny na raz dużo jedzą i piją chyba że są karłowate to tyle co standardowa roślina, problem też w tym jest że obie mogą mieć różne zapotrzebowanie na jedzenie, jak jedna jest najedzona to druga może mieć braki i jest trochę lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat. Akurat mam 4 gorylki i kombinuje z swiatłem itp ale widze , że mam wszystko idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to, te nowe które posadziłem to rosną w oczach, jedna jakaś nieogarnięta jest, ale dwie aż miło patrzeć. A co do tych dwóch w jednej doniczce, cóż, popełniłem błąd i teraz to czuję, ale zobaczymy czy coś z nich będzie, wieczorem wrzucę foty, bo ładnie wyglądają, nie mniej jednak, martwi mnie to, że najniższe liście są żółte (tyczy się to obu) i podsychają. Reszta liści jest w porządku, zieloniutkie, bez żadnych wad. Jak wstawię zdjęcia zaznaczę jeszcze parę rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...