Skocz do zawartości
Grzechoczący Grzechotnik

Zapytanie o skład - naturalnie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, podane zdjęcia poniżej są przykładem o co dokładnie mi chodzi i o co proszę, jeżeli ktoś posiada i zechce się podzielić. 

Analizuje skład nawozów płynnych, a dokładnie biobizz, bo takie posiadam.  Chciałbym się dowiedzieć co tak naprawdę kryje się, pod czasami, chwytliwymi nazwami. Żeby poznać skład, niestety trzeba być szczęśliwym posiadaczem tychże płynów. A że w kolekcji nie posiadam ROOT JUICE to bardzo proszę o wstawienie zdjęcia według wzoru. 

Jeżeli posiadacie takie nawozy : BIO RHIZOTONIC od biocanna lub BIO BLOOMBASTIC od atami to będę wdzięczny za udostępnienie składów tychże produktów.

Nie ukrywam, że chciałbym się przerzucić typowo na organik, a w swoim arsenale płynnych nawozów nie mam nic na korzenie i kwitnienie (ostatnią fazę) pomijając ten bloom od bizza:) 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za podesłane zdjęcia, jeżeli takie się pojawią 😁

IMG_20211210_230039.jpg

IMG_20211210_230021.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester dziękuję za odpowiedź, ale to właśnie nie o to mi chodziło. Dodatkowo canna wypuściła, na razie mało, ale produkty z linii bio, między innymi rhizotonic. Wstawiam zdjęcie poniżej o jaki produkt dokładnie pytam.

Pomogą mi jedynie użytkownicy, którzy posiadają oryginalne butelki tychże nawozów. Skład musi być podany na butelce (na odwrocie lub jak w przypadku biobizz na odklejanej stronie z tyłu butelki) do tego obliguje producentów wewnętrzne prawo UE. 

To co producenci wypisują w opisach nawozów to jest tylko reklama i dobry marketing. To tak jakbym czytał ogłoszenia o pracę, wszystko idealnie 😁 zapewne w nawozach tak jest, że pomagają, ale powoli skłaniam się ku temu, że jesteśmy dojnymi krowami i bez sensu niektóre produkty są wypuszczane, jak ten sam producent ma w swoim arsenale nawozy z tym samym działaniem lub bardzo zbliżonym. 

Prędzej czy później, w zależności od wolnego czasu (a mało go mam), chciałbym stworzyć krótki opis nawozów bio z firmy biobizz. Ich akurat posiadam prawie wszystkie. Z opisami składu, tak żeby każdy forumowicz mógł zgłębić swoją wiedzę na temat substancji odżywczych, dwa może skłoni kogoś do refleksji lub stworzymy jakąś luźną dyskujsje na temat organiki. W końcu wszystkie te produkty, bazy tych produktów nas otaczają. Może da się taniej? Myślę, że warto spróbować 😁 

Pozdro 

bio-rhizo_content_1 (1).png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo odczytasz z MSDS produktu w sieci bez potrzeby kupna. Dla np Biobizza wygląda tak:

 

"Alg-A-Mic

Chemical characterization: Seaweed suspension
Ecological effects: Vitality booster and growth stimulant for plants

Bio Bloom

Chemical characterization: Molasses and seaweed
Form: 35% water suspension
Ecological effects: Liquid fertilizer bloom stimulant

Bio Grow

Chemical characterization: Beet extract
Form: Treacle substance
Ecological effects: Vegetative growth stimulant and soil improver

Topmax

Chemical characterization: Fulvic acids and humic acids
Form: 40% water suspension
Ecological effects: Bloom stimulator

Fish mix

Chemical characterization: Beet extracts
Form: Lob ate
Ecological effects: Organic plant nutrient, growth stimulant

Bio heaven

Chemical characterization: Amino acids and humic acids
Form: 40% water suspension
Ecological effects: Stimulant

Root juice

Chemical characterization: Humic acid
Form: 30% water suspension
Ecological effects: Root stimulator"

 

 

Przykladowe MSDS Alg-A-Mic (ucięte, ogólnie jest kilka stron):

 

 

 

 

algamic.jpg

Edytowane przez Niemedyczny_Użytkownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Niemedyczny_Użytkownik piękne dzięki. Nie potrafiłem znaleźć w necie, bo jak nie wiesz do końca, gdzie szukać to algorytmy sterują raczej do opisów marketingowych - wyszukaj i kup. 

Poszukam wieczorem pod kątem MSDS. Przyda się na pewno. 

Dziękuję ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to kogoś interesuje, ale w MSDS znalezionych, nie ma nic co może wskazać z jakich substancji dany produkt składa się, że staje się magicznym do uprawy. Dzięki za podesłanie @Niemedyczny_Użytkownik i @Tester. Poradziłem sobie kupując interesujące mnie produkty 🙂 już wszystko wiem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...