Skocz do zawartości
Kupa kupalski

Roślina wolno rośnie czy jej czegoś brakuje?

Rekomendowane odpowiedzi

Roślina obecnie ma 23 dni i wysokość ok 17 - 18 cm - taki karzełek. Fajnie rozrasta się na boki, ma ok 5 szczytów, ale nie chce rosnąc w górę,. Szukałem w necie jaki powinna być wysokośc rośliny w 23 dniu wzrostu, ale nigdzie nie ma, bo wszyscy robią LST,.  Też chciałem zrobić, ale nie zdążyłem, bo mam ją w Holandii i jeżdżę tam raz na tydzień i gdy pojechałem zrobić LST,  to okazało się, że roślina do góry urosła raptem kilka cm, ale za to łodyga zrobiła się tak gruba, że gięcie jej nie było już możliwe.

Sam box oraz cały proces uprawy jest bardzo amatorski, a więc box zrobiony jest z kilku płyt do docieplania budynków, w środku jest szmata pozwalająca utrzymać wilgotność, podlewam ją raz na tydzień oraz daje jej 12500 lumenow światła pochodzącego z 5 żarówek led takich z allegro za 10 zł/sztuka, ziemia BioBizz all max, doniczka 20 litrów, wysokość lamp nad rośliną ok. 35 - 40 cm, naświetlanie 20/4, pestka to white windows automat.

 Brakuje jej czegoś?

imageproxy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Kupa kupalski  Wyżej światło, bo lekko się zbija, więc za nisko te żarówki wiszą, jak na wega. Naładowana nawozami mocno, niczego jej nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kupa kupalski napisał:

Brakuje jej czegoś?

Odpowiedniego światła żeby kwitnąć. 

23 dzień to wcześnie żeby tak powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poodniosłem żarówki, ale czy ona jeszcze coś urośnie?  To jest automat, czyli zakwitnie bez zmiany światła, a jakby nie patrzeć za kilka dni roślina będzie miała ok. 4 tygodnie, czyli kwitnienie rozpocznie sie bez względu na wysokość.

Jeszcze jedno, w boxie pojawiły się niewielkie muszki, takie z 2x mniejsze od owocówek. Orientuje się ktoś czy to sa jakies szkodniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie były to ziemiórki, które zwalczyłem, ale dzisiaj pojawił się nowy problem. Nie bede zakładał nowego tematu i będe kontynuował tutaj, a więc do rzeczy. Roślina ma ma już 45 dzień i dzisiaj pojawił się nowy problem ( tydzień temu wszystko było ok), a więc jak widzicie na zdjęciach na końcach liści pojawiły się brązowe plamy: co to może być?

Przelanie to nie jest, bo podlewam raz na tydzień i gdy przed podlaniem dotykam doniczkę to zawsze jest dużo lżejsza niż po podlaniu.

Jedyne co zrobiłem to tydzień temu dosypałem ziemi BioBizz al max (ok. 10 cm) i spryskałem czymś takim https://allegro.pl/oferta/kwitnacy-balkon-odzywka-do-kwiatow-i-roslin-500-ml-9523378270

IMG_20211226_212335.thumb.jpg.f78cc50dae7e0e317a32aa483b1e7ea4.jpg

 

IMG_20211226_212556.thumb.jpg.0ec4341848cbf83cc6deeff46f46fc43.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie problemem najprawdopodobniej było ph, ale nie wody, tylko ocet, który użyłem do zwalczania ziemiórek parując został wchłonięty przez liście. Oprócz tego, ze spadły wszystkie liście wiatrakowe, to dodatkowo zatrzymał się wzrost drzewka, ale jak widać przeżyło.  Urosło do 50 cm

Zdjęcia nie oddają rzeczywistego wyglądu, bo kwiaty są w dużej odległości od siebie (na jednym zdjęciu zaznaczyłem na czerwono) i nie puchną. Zgodnie z tą instrukcją w 4 tygodniu kwitnienia white windows powinien byc już praktycznie gotowy do ścięcia ( w 5 tygodniu ścinka) https://2fast4buds.com/pl/news/white-widow-auto-cannabis-przewodnik-tydzien-po-tygodniu .

Biorąc pod uwagę, że drzewko kwitnie już 4 tydzień powinienem czekać, aż kwiaty napuchną czy w przypadku automatu nie ma to sensu i ścinać zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na stronie wyżej? Ewentualnie mogę coś zrobić, aby kwiaty zaczęły puchnąć?

IMG_20220107_215832.jpg

IMG_20220107_215859(1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Kupa kupalski  Roślina jest niedojrzała ścięcie jej teraz to zmarnowanie jej potencjału, ale to twój wybór. Wygląda, jakby jeszcze potrzebowała co najmniej 3 tygodni, jak nie więcej. Patrz na trichomy i na ich podstawie oceniaj gotowość do zbiorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...