Skocz do zawartości
Monopol

Przejście z fazy wegetatywnej na kwitnienie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Za każdym razem mam problem z określeniem końca fazy wegetatywnej a początkiem kwitnienia.

Większość poradników podaje zakresy czasowe ale myślę, że trudno to przełożyć 1:1 bo są różne gatunki, warunki, sposoby uprawy itd.

Gdzieś w necie mignęło mi, że konopie gotowość do kwitnienia osiągają w momencie kiedy wyraźnie widać płeć.

Czy to prawda i zmieniać nawozy na flo kiedy słupki będą solidne?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monopol generalnie jeśli masz z tym problem to weź automat na pierwszy raz i zobaczysz że nie ma w tym kompletnie żadnej czarnej magii bo roślina sama przejdzie na kwitnienie i nie będziesz miał na to wpływu, w przypadku sezonu jest o tyle lepiej że sam decydujesz kiedy roślina ma przejść na kwitnienie a standardowy czas kiedy growerzy tak robią to około 30 dni, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx  problem w tym że robię tylko automaty indoor. Chodzi mi głównie o nawozy bo reszta dzieje się sama ale nie chcę lać nawozu weg za długo ani nawozu flo za wcześnie.

Wrzucę wieczorem zdjęcie poglądowe aktualnej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fxxx1337  @Lasir tak, użyłem skrótu myślowego. Plan jest jeno podlanie sama woda a potem 1/4 sugerowanej dawki przez producenta (HESI). Z nawozami nie przesadzam żeby nie spalić toteż w przypadku weg max. dawka to 1/2 zalecenia producenta.

Myślę, że większość z nas growerów, ma jakieś negatywne doświadczenia z pierwszych upraw. Ja swojego pierwszego automata trzymałem 4 miechy w boxie aż się zasuszył a  prawie całe THC zdegragradowało. Kolejną sprawą jest LST, mój box to minibox 35/35/70 także odejmując doniczkę na dole i LED na górze to miejsca około 30 cm. LST musi więc być no i oczywiście 2 razy upieprzyłem główny szczyt. O przelaniu rośliny nawet nie wspomnę. 

Dodaję zdjęcia mojej AK-47 , sativa więc LST podwójnej mocy będzie aczkolwiek szybko się łodyga gruba zrobiła i będzie trudno. Co o niej sądzicie? Wygląda zdrowo?

IMG_20211130_210720[1].jpg

IMG_20211130_210738[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zielona to jest zdrowa.Troche mało miejsca masz, poza tym automatów się nie tnie raczej.Ale coś zajarasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir  oczywiście, że mało ale tylko taki box się zmieścił. Z pierwszej uprawy "White rabbit" wyszło 35-40 g ale jak pisałem za późno ściąłem żeby gatunkowo było tip top.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monopol  No to nieźle.Za pierwszym razem 40 za dziesiątym 400 :)

17 minut temu, kubus425 napisał:

Mordy czyli ona juz kwitnie(?!)

C87C4664-6B09-41C7-95F8-D6639F6CD788.jpeg

Sorry ale juz mam kilka piw w tyłku.Tu wygląda jakby kwitła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@kubus425  Ta jest zdrowa, dlaczego wywalać? Wyjdzie mniej, bo wyjdzie, gdyż musi, ale coś tam zgarniesz z tego auto.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozczarowany jestem bo rokowała naprawde nieźle. Z chęcią bym rzucil ten projekt i zainwestował w nowy bo jesli maja takie karły byc to juz lepiej jak ich z 8 chociaz bedzie 

niestety moja kochana nie pozwala jak na razie wydać takich pieniążków 

Aktualnie juz jednego takiego karła trzymam 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...