Skocz do zawartości
pk23

Niedobór zle ph czy moze nadmiar?

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_20211125_224455.thumb.jpg.9d40bbb21c9d1e4744c26876e70e5e8a.jpgWitam nie mam jak zmierzyc ph, mial ktos podobny przypadek? Aktualnie dodalem dolomitu bo wydaje mi sie ze ph moze byc za niskie. Moze niedobor potasu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@pk23 Nikt tu nie posiada magicznej kuli, z jakiej coś jest w stanie wywróżyć. Napisz, jaką masz ziemie, który dzień uprawy, jakie nawozy dawałeś. Natomiast samo stwierdzenie, że nie możesz ph zmierzyć mówi tylko o tym, że nie zbyt dobrze zabrałeś się do uprawy niestety. Oczywiście to nic wymierzonego przeciwko tobie, bo uprawiać możesz, jak tylko chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26/11/2021 o 10:57, onyx napisał:

@pk23 płyn heliga leć kup 10zl kosztuje 

To tak.. Kupilem plyn, pobralem kilka probek wychodzi mi ze skali ph cos ponizej 7 miedzy 6 a 7.. Ziemia ktorej uzylem to compo sana super lekka ktora ph niby ma 5.6. Sadzonki robilem tez w tej ziemi i rosly pieknie. Po przesadzeniu w duze donice po jakims czasie zaczalem zauwazac braki na lisciach w sensie zrobily sie jasniejsze od brzegow. Ziemia ma jakas dawke nawozu w sobie niby skladnikow na 4 miesiace moze zbyt duzo nawozu jest w tej ziemi i je zablokowalo? Na roslinach wykonywalem topping. Nie wiem czy to nadmiar czegos czy niedobór..  Wiatraki tylko troche zmarnialy, mlode galazki wygladaja raczej dobrze. Sypnalem im tez troche dolomitu z woda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pk23 nie ma opcji że by ziemia miała w sobie tyle zapasu na 4 miesiące, dobra ziemia np biobizz light mix ma zapas na całego Wega czyli około miesiąc spotem ewentualnie może brakować magnezu i przy flo innych składników, weź pobierz ziemię trochę głębiej niż z Wierzchu czyli tak 5 cm i określ dokładnie czy widzisz pH 6 czy 7 bo ta tabelka dokładnie opisuje kolor który widzisz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx sytuacja opanowana ziemia miala w sobie zbyt duzo nawozu czyli nadmiar dlatego taki efekt, po przesadzeniu w ziemie bio wystrzlily w kosmos 💪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...