Skocz do zawartości
bober345

Za niska temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuje pomocy i już nie wiem co zrobić 

box (80x80x160) jest w pomieszczeniu i przez aluminiowa rude (przez okno) dostaje tlenu ale jest za zimno bo temperatura spada do 15 jak lampa hps działa a w nocy jeszcze mnie co jest za zimnym otoczeniem próbowałem już wentylator włączony na 15 min i wyłączony na 15 min i tak cały czas ale to za mało daje 

myślałem nad: 

matą grzewczą która jest bardzo energo chłona 200-500W więc mogę ale naprawdę w ostateczności i wolał bym nie 

torba generującą CO2 grzybnia ale zupełnie nic o niej nie wiem np czy to potrzebuje powietrza czy coś (bo w tedy nie potrzebowała by tyle powietrza zimno i było by ciepłej)

ale bardzo chętnie usłyszę wasze rady 

P.S. są 2 rośliny ale bardzo chciałbym 3 (inna odmiana) jakby miało to zniszczyć wszystko to jasne że tego nie zrobię ale za cenę trochę mniejszych plonów z tych 2 mogę zaryzykować

P.P.S chciałbym żebyście tutaj dawali pomysły nawet jak ktoś powiedział już o tym bo w tedy widzę ile osób co by zrobiło

Edytowane przez bober345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bober345 zmień wlot na wylot w oknie, szczerze nie bardzo rozumiem tego posta, proponuje pod wentylator podpiąć potencjometr jesli nir masz regulacji w nim, i próbuj wentylatorem robic C°

Edytowane przez ArteK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bober345 są takie przejściówki  coś jak timer  analogowy i tam masz potencjometr. , wentylacja musi pracować caly czas. Skropli Ci sie para gdzieś na lampie albo wilgoć wbije zrobi sie jasno i nastanie ciemnia i cisza.

@bober345 w garazu czy w piwnicy to trzymasz ze taki niski temp przy hps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylot powinien iść tą rurą, wlot normalnie z pomieszczenia.

Tęperatura 15C i powyżej nie będzie mieć widocznego wpływu na roślinę. Dopiero poniżej 10 roślina pokazuje niezadowolenie.

Nie wiem czy taka torba CO2 generuje ciepło, na pewno nie zwiększysz tym stężenia CO2 w powietrzu, przy włączonym przewierzaniu.

@ArteK Słusznie podsyła ci pomysł zastosowania prostego użądzenia z pokrętłem do regulacji które wpinasz w gniazdko.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Ważniak napisał:

Nie wiem czy taka torba CO2 generuje ciepło, na pewno nie zwiększysz tym stężenia CO2 w powietrzu, przy włączonym przewierzaniu.

jeżeli nie będę potrzebował wentylatora który bierze powietrze z dworu to będzie cieplej przez to że nie będzie zimnego powietrza 

Godzinę temu, ArteK napisał:

w garazu czy w piwnicy to trzymasz ze taki niski temp przy hps?

bardziej ma wpływ gdzie mieszkam bo miejsce jest w miarę ciepłe ale powietrze z dworu dzisiaj było średnio 2 stopnie a schodziło do -4

21 minut temu, Ważniak napisał:

Tęperatura 15C i powyżej nie będzie mieć widocznego wpływu na roślinę. Dopiero poniżej 10 roślina pokazuje niezadowolenie.

czytałem że minimum to 16 ale zaufam i zobaczę czy nic im nie będzie 

Edytowane przez bober345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bober345 duzo zalezy od genetyki rosliny niektore lubią ciepło.widze sensowne rozwiązania.

Pierwsze, potencjometr

Drugie wyjmij rure wlotową z okna jeśli tak wentylator Ci pracuje ostro to i z pokojową temperaturą sobie poradzi. Zrobisz jak uważasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ArteK napisał:

duzo zalezy od genetyki rosliny niektore lubią ciepło.widze sensowne rozwiązania

wcześniej pomyślałem już o tym i wziąłem to jak najzimniejszego klimatu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bober345 ziomal w Nl sprzedał mi jeszcze patent na dwie gliniane doniczki i w środek podgrzewacz ten taki mały "mini swieczka" jedyny minus ze wysusza powietrze ale temperaturke ładnie trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, bober345 napisał:

czytałem że minimum to 16 ale zaufam i zobaczę czy nic im nie będzie 

Każdej zimy miałem poniżej 10 zauważyłem niewielki spadek plonów i osłabienie roślin.

Niską temperaturę musisz brać pod uwagę podczas podlewania.

Edytowane przez Ważniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ArteK napisał:

Jaką temperature osiągniesz jak wyjmiesz wlot powietrza z okna?

ok. 26°C

 

10 godzin temu, ArteK napisał:

Jakiego masz tego hpsa?

150W

@grolsch3 bezpośrednio do box'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...