Skocz do zawartości
FarmeroMoreno

Zmienić na Terra Flores + Boost?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, potrzebuję porady, znowu... 

Dzień 25. Karmię Rhizotonicem, Terra Vega, Cannyzm i ma 60cm wysokości, niespodziewany automat. Ponieważ to moja pierwsza, także ciężko mi ocenić w jakim jest etapie, czy wczesna faza kwitnienia? Bo już nie idzie tak w górę, zwolniła bardzo. Teraz jest oklapnięta bo sucho, wczoraj podlałem(spryskałem) bez przelewania, 0.5l a donica ma 14L. Pewnie ciężko będzie wywnioskować to po zdjęciu, ale myślę, ze dobry tydzień jest odkąd pokazała wszędzie płeć i zaczęła produkować biale trihomy na ok. 0.4cm długie. Zacząć karmić Rhizotonicem + Terra Flores + Cannyzn + delikatnego boosta? Nie wiem jakie jest EC, czekam na paczkę, ale PH cały czas trzymam na poziomie 6.5-5.8 

PS.Nigdy więcej takiego mixa regularnych z automatami bo to masakra... Robie co mogę każdej poświęcam dziennie po 20min, ale brak wiedzy tylko nabyta na forach i z yt, dwa tygodnie notatek... 😐 Ciężko to ogarnąć. 

IMG_20211115_180048.jpg

IMG_20211115_180121.jpg

IMG_20211115_180132.jpg

IMG_20211115_180100.jpg

IMG_20211115_181720.jpg

IMG_20211115_181735.jpg

IMG_20211115_181723.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat. Przestała rosnąć bo tak uważała za stosowne. Odstaw nawozy. 

Na tym etapie mniej znaczy więcej. Nie ma za sucho. Dobrze podlewasz. Uważaj teraz na azot aby nie spowalniaj kwitnienia i aby budowała paki w sposób właściwy, nie z azotu. 

EC sie nie przejmuj, masz choinkę, w nie dużej donicy. Już za dużo dostała pokarmu. 

Po malu dawaj lampę mocniej i niżej. 

Rośnie. Zdrowa. Wszystko masz dobrze. Nie nawóz więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner Zrobię tak jak mówisz, ale mniej więcej na jaki czas odstawić nawozy i dosłownie czystą wodą z dobrym PH? Około tygodnia/dwóch ? Niech tyle odpocznie? 

@ArteK Myślałem na lolipopem, ale automaty są wrażliwe, nie chciałbym jej zaszkodzić, ale mógłbym to zrobić, najlepiej z wiatrakowym od razu wyciąć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jaka masz ziemię i nawozy, ale karmiłeś już nie mało a donica wielka nie jest. Wchodzisz we flo z nadmiarem azotu. Jej azotu już nie trzeba. Mała donica, krzak nie duży, gleba już bogata, może być tak że braków do końca nie pokaże. 

Obserwuj. 6-8 tygodni i masz zbiór. Ona może nie zglodniec nawet. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FarmeroMoreno tak fachowo chyba tak ta operacja sie nazywa, oczywiscie zestresujesz rośline ale i tak odbije, wazne ze energia bedzie kierowana w górne szczyty a nie dolne partie, co do lisci staram sie nie przycinać tylko podginać, oczywiscie co sie nie da wygiąć to tne ale nie po łodydze tylko po lisciu, nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi.

Jak masz dłoń ona imituje liść z lodygą, to nie tniesz na przedramieniu tylko w polowie palcy, mniejszy szok ponoć dla rośliny, bobki kasuje przy samej łodydze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie obcinaj, tam jest elegancki. Ona rośnie w choinkę. Broń cię panie liście obcinać. 

Kurwa nie sugeruj się internetem, temu krzaku możesz tylko w jeden sposób pomóc. Nie przeszkadzaj. 

Nie trenowałeś, lampa świeci. Zostaw mu te liście. Co chcesz poprawić.? 

Ludzie! 

 

 

Ten krzak jest idealny. Co tam obcinać? Po co???? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner Ziemia BioBizz plus, dodałem perlitu, Nawozy cały zestaw Canny, jak wyszła z ziemi po dwóch tygodniach zacząłem karmić i to co każde podladnie, wiele jest sprzecznych typu: dawkować pół bo chcą zarobić itp. Jestem zdania jak podaje producent tak dawkować, ale chyba zmienię karmienie z naowzem co drogie podlanie a tak czystą

@KlausKörner dla mnie też jest śliczny, światło ładnie dochodzi może będą małe, ale mogą pójść na olej bo mam mało. Niby wiem, ale pierwsze i się dygam, wolę się doradzić speców a nie sugerować sie sobą, chociaż taka jest najlepsza nauka... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...