Skocz do zawartości
Szysztof91

northern lights auto Problem ze wzrostem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, co może być przyczyna jeśli 3 tygodniowe northern lights auto maja tylko 15cm, nie idą w górę, natomiast łodygi są grube i dużo liści, wyglądają ładnie ale nie chcą rosnąć w górę, idą na boki bym powiedział. 

Światła nie brakuje, Ok 400 watt teraz na 9 doniczek, led plus hps, wilgoć w nocy 90% w dzień Ok 65%. Nawilżacz działa podczas dnia  na noc wyłączam. Lampy jakieś 60cm nad głowami.  
Temp w nocy to okolo 16 stopni w dzień 24

Zacząłem dawać rhizotonic Cannazym polowe dawki. Podlewam co 3 dni 1000 - 1500ml

Na gorze sucho nawet jak wbijam palucha, od dołu mokro. 

z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składa się na to wiele czynników. Po pierwsze ta wilgotność 90, podlewanie ogromną ilością wody za często, plant ma duża donice ale sam jest mały i tyle nie pije, ma zaburzona transpirację  i dla tego jest pizda. Nie oddycha, nie pije, nie zachodzą w nim procesy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim mocne światło trzyma roślinę przy ziemi, ale jak ma grubą łodygę to jak ze szczeniakami jak ma duże łapy to znaczy że będzie duży pies. 

 

90% wilgotności? Ja mam taki miernik co mi 99% pokazuje i tak cały czas, gdzie ty mieszkasz na wyspie, czy uprawiasz w podmokłej piwnicy.     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Korzenie się nie rozwinęły na tyle, żeby wyssac z doniczki całą wodę i dlatego na dole zawsze jest mokra a to znaczy, że za obficie podlewane były, gdy były małe.

Jeżeli od góry jest sucho a dole gnoj, to zrobić dodatkowe otwory wentylacyjne w doniczce mozna u dołu i podlewać tylko tyle aby zrosic wierzchnia warstwę, tak długo aż roslina zacznie osuszac całą doniczke.

Ja tak zrobiłem, bo też za obficie podlewalem ale wzrostu to już jej nie wróci na pewno, pozostanie już karlem. Jeszcze zostało jakieś 2-3 tygodnie wzrostu, później się zatrzyma na amen.  Ja miałem ak47XXL a była niższa niż sama doniczka he 🙂

Z automatami trzeba uważać, bo zatrzymasz ja na tydzień lub dwa i nie odrobisz już tego za Chiny ludowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...