Skocz do zawartości
Mujrzesz$420$

30L doniczka dla automata

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka 

Początkującym nie jestem ale chyba dział idealny 

Rozmyślam na taka pewną rzeczą i potrzebuje rady i głosu rozsądku 😛

Mam 40x40 boxa z racji ze chce max 1 roślinę chciałbym wykorzystać jej potencjał na maxa 

i pytanie czy 30L doniczka plus LST (myślałem nad scrog ale to automat i narazie odpuszcze) to dobry pomysł czy przesadziłem i 20L wystarczy ? 

nawozy to biotabs zestaw na start biobizz topmax pk booster biotabs (ta herbatka) i biobloombastic od atami 

jak myślicie ma to sens ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

12 litrów jak zapełnisz korzeniem to jesteś gość , automaty mają mały system korzeniowy i przez to są małe , tzn. stosunkowo małe w porównaniu do sezonowych odmian , gdzie długość wega daje się rozrastać korzeniom , moim zdaniem 10 litrów pod  automat to optymalne rozwiązanie , na worku walniesz 5 sztuk . Ja sam uprawiam w takich rozmiarach i biedy nie ma 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze automaty mialem w donicach 7,5L do 12L i za kazdym razem korzenie wykorzystywały cala doniczkę dlatego wymyśliłem 30L

Ale moze i macie racje ze trochę mnie poniosło 

Decyzja padła na 15-20L zalezy jaka dostane od reki w sklepie 

Cel min 30g z automata ktory jak pofaje prorucent powinien byc gotowy po 70-80dniach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Dobry_Człowiek!  Kiełkowanie - Gdy nasionko rozpozna, że otacza je woda, korzeń kranowy wykiełkuje i rośnie, gdy znajdzie podłoże do zamieszkania. Korzenie mają temperaturę około 20-24°C.
 Sadzonka – Rośliny zaczynają rozwijać korzenie wtórne (włókniste), gdy roślina znajduje podparcie w podłożu.  Małe włośniki odpadają i rozpoczynają poszukiwanie składników odżywczych.
 Wegetatywny - Na tym etapie powinno być dużo włóknistych korzeni i naczyń włosowatych.  Następuje wzrost wchłaniania wody/składników odżywczych, przyspieszając wzrost roślin.  Roślina jest dobrze osadzona w podłożu uprawowym, gdy przygotowuje się do kwitnienia.
 Kwitnienie - wzrost korzeni znacznie spowalnia.  Od tego momentu korzenie koncentrują się na dostarczaniu kwiatom wody i składników odżywczych.  Korzenie nadal wymagają pielęgnacji, więc uważaj, aby nie przelać w tej fazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Mujrzesz$420$ napisał:

 

Cel min 30g z automata ktory jak pofaje prorucent powinien byc gotowy po 70-80dniach 

To co podaje producent odnosi się do warunków idealnych , ja uprawiam w donicach 10-12litrów automaty i mniej jak 80g nie zbieram . Także stosowanie większych donic nie ma sensu , przerabiałem różne litraże donic. 

A tu masz donice 8 litrów , sezony i długi weg , po topingu , jeszcze podrosły ponad 20cm , zdjęcie jest zrobione wcześniej . 

66608308-DE4A-4FD9-AD77-418AD68A3F99.jpeg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...