Skocz do zawartości
FarmeroMoreno

Czy warto zakupić zestaw growbox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to znowu ja, FarmerMoreno. 

Słuchajcie mam pytanie, składam zamówienie w sklepie i chciałbym się dopytać kogoś bardziej doswiadczonego, co jest dla mnie niezbędne, ale też nie chce wydawać kasy bez sensu, już 600 euro i tak mi się uzbierało, zamawiam aktualnie

DIAMONDbox 120x120x200, mój amatorski jest za amatorski myślę, że pod lampę hps 600watt się sprawdzi taki metrarz na 3 roślinki góra 4

Wciąg 160mm 467/552 m3/h, z dwoba trybami pracy, filtr z węglem zakupie później, dodatkowy zbedny na chwilę obecną koszt, ale prędzej czy później też kupię 

Nawozy mam Startet Kit z Canna terra ale inne chemię pH dow, pH up, co na chwilę obecną jest   dla mnie też niezbędne, ale tu uciekam sie z pytaniem do was, czy lepiej zainwestować i kupić minerały? W stylu azot, magnez, fosfor itp, wiem, że są 3 najważniejsze, właśnie się zastawiam, czy to będzie niezbędne, jeśli Tak to które przeważnie są potrzebne

Teraz kolejne pytanie, jednak mam lampę HPS, ale nie jest to żaden dual, dlatego się zastanawiam nad zakupem mh 600watt od lumatek, nie chciałbym zmieniać firmy, czy trzymać od początku do końca pod hpsem? Myślę, że będzie to słaby pomysł, a lampa kosztuje około 40e także nie jest najgorzej. 

Więc waszym zdaniem co jeszcze by mi się przydalo na dobry początek? 

Z góry dziękuję za podpowiedź! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, FarmeroMoreno napisał:

Nawozy mam Startet Kit z Canna terra ale inne chemię pH dow, pH up, co na chwilę obecną jest   dla mnie też niezbędne, ale tu uciekam sie z pytaniem do was, czy lepiej zainwestować i kupić minerały? W stylu azot, magnez, fosfor itp, wiem, że są 3 najważniejsze, właśnie się zastawiam, czy to będzie niezbędne, jeśli Tak to które przeważnie są potrzebne

tam masz nawozy na wzrost i kwitnienie 

 

1 godzinę temu, FarmeroMoreno napisał:

Teraz kolejne pytanie, jednak mam lampę HPS, ale nie jest to żaden dual, dlatego się zastanawiam nad zakupem mh 600watt od lumatek, nie chciałbym zmieniać firmy, czy trzymać od początku do końca pod hpsem? Myślę, że będzie to słaby pomysł, a lampa kosztuje około 40e także nie jest najgorzej. 

pod HPSem możesz trzymać od początku do końca

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FarmeroMoreno  zainwestuj w trochę lepszy niż ten za 10€ ph meter.. uzywam i polecam tego PH Meter, Dr.meter Digital Water Quality Test Upgraded 0.01 Resolution High Accuracy Backlit Two-Color LCD Display pH Meter, 0-14pH Measurement Range with Data Hold Function https://www.amazon.co.uk/dp/B08C2FQPS8/ref=cm_sw_r_apan_glt_fabc_QPWV896EM0KKAVQR17BN?_encoding=UTF8&psc=1..Jeśli kupisz dobrą ziemię(chociażby canne Terra profesional) to odżywki na vega Ci raczej nie będą potrzebne, jedynie Rhizotronic i ewentualnie jak będziesz chcial używać enzymow to ten cannazym. Jeśli chcesz to możesz dokupić cal-mag(polecam) sol epson(na ewentualne opryski jakbyś potrzebował siarki)i kwas borowy(ale raczej będzie zbedny). Pilnuj PH i nie przelewaj a będzie dobrze. 

 

Ze sprzętu to pewnie nawilzacz.. jakbyś brał to szukaj takiego, który nie ma diody albo lampki, zeby nie zaburzać ciemności w namiocie. Jakieś 2 wiatraki mieszające. Jak będziesz brał timery to nie kupuj tych mechanicznych bo się pierdolą. Meros robi bardzo fajne i niedrogie wi-fi plugi z opcją timera.. używam i polecam. Idzie zima to warto się zabezpieczyć przeciwko pająkom. Cos w sprayu.

 

 

Edytowane przez Soniq21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...