Skocz do zawartości
Kehontas

Początki, budowa growboxu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Właśnie zaczynam moją przygodę z uprawą i z tego powodu chciałbym przedstawić wam mój plan na growboxa oraz zadać kilka pytań

 

Okej a więc planuje zasadzenie 2 roślin i tu fajnie jakbyście polecili mi jakieś odmiany na początek.

Growbox: myślę nad zakupem szafy materiałowej 60x30x160 i obłożeniem jej jakąś folią. Mylar będzie odpowiedni? Czy może coś innego? Cała szafa będzie czarna więc raczej nie przepuści światła.

Oświetlenie: zamówiłem hps 150w z odbłyśnikiem, myślę że to odpowiedni sprzęt na taką powierzchnię.

Wentylacja: dwa wiatraczki komputerowe 120mm oraz w środku wiatrak mieszający 20-30cm

Donice 7l 

Co ogólnie myślicie o tym projekcie? Macie do niego jakieś ale? Czekam na odpowiedzi, piona!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylar będzie odpowiedni. Nie wiem jak wentylacja poradzi sobie z odprowadzeniem ciepła przy hps-ie. Pamiętaj kupić stacje pogody i miernik pH.

Apropos to ile kosztuje teraz hps odbłyśnik zasilacz? Bo może LED wyjdzie ci nie wiele drozej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kehontas napisał:

@Tester a właśnie, zapomniałem

Tak planuje 2 warstwy filtra od okapu. Starczy?

ja bym go zrolował w wałek i tak włożył do rury aby zwiększyć powierzchnię chłonną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...