Skocz do zawartości
bingobum

Głodowe igrzyska

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ za pierwszym razem miałem problemy z kiełkowaniem, to za drugim włożyłem do ziemi dwa nasionka aby zwiększyć szansę na powodzenie i oczywiście zgodnie z prawami Murphiego tym razem wykiełkowały pięknie obie. 😉 Początkowo miałem plan aby urządzić im "głodowe igrzyska" tj. po prostu usunąć sadzonkę, która będzie rosła wolnie,j ale jakoś tak mi się żal zrobiło i teraz kombinuje czy jedną przesadzić do nowej doniczki. Czy może lepiej już je tak zostawić? Doniczka 11l.  

Jeżeli przesadzić to jak się do tego zabrać aby nie uszkodzić korzonków. Sadzonka ma ok. 10cm, obie sadzonki są po przeciwległej stronie doniczki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum no to już zostaw je bo przesadzając to możesz uszkodzić korzenie i dupa z tego będzie ewentualnie wywal jedną bo mając dwie jedna może zdominować drugą i różnie będą pobierały składniki przez co jedna może być głodna a druga najedzona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ja wyjebać to spróbuj przesadzić jedna, niczym nie ryzykujesz, jak poczekasz to się splatają korzeniami i będziesz musiał jedna killim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum jak sa w różnych końcach doniczki to odkop ja dookoła i z ziemia przełóż do drugiej w tej pierwszej uzupełnij ziemie 🙂 

Tak jak sobie o tym myśle to czekanie z eutanazja tez nie jest dobrym pomysłem bo martwe korzenie w ziemi tez mogą problem stanowić. 

Edytowane przez Bubble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...