Skocz do zawartości
Hangnokyung

Led pod małą uprawę do większego boxa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Jestem świeżakiem w kwestii uprawy w growboxach, więc mam parę pytań do Was fachowców odnośnie zakupu oświetlenia led. 


Chodzi o growbox o wymiarach 80x80x180, przy czym wybrałem taki ze względu na to, że idealnie mieści się w miejscówce przeznaczonej do uprawy, jak i chciałem mieć większą przestrzeń na przyszłość. Z ogólnego rozpoznania na forum i w necie, wiem już, że obecnie nie mam za bardzo budżetu by porządnie oświecić całą tą powierzchnię led. Dlatego chciałbym wiedzieć:


1. Czy kupienie mniejszego leda będzie dobrym pomysłem, czy może jednak warto zastosować oświetlenie typu CLF 250W? 
Chodzi o to, że obecnie mam dwie sadzonki, które chcę jak najszybciej dać pod jakieś dobre światło, a na razie nie koniecznie zależy mi na wykorzystaniu całej powierzchni 80x80. Tak więc czy w takim growboxie można wrzucić lampy typu Mars Hydro TS1000, VIPARSPECTRA XS1000 - 120W, Spider farmer SF1000 lub coś podobnego, bo tyle mniej więcej chciałbym na razie wyłożyć, czy rozmiar całego namiotu lub inne czynniki (o których jeszcze nie wiem) sprawią, że i tak nie będą dobrze działać (mniejsze odbijanie światła od ścian boxa?? itp. itd.)? Ponieważ z tego co rozumiem ww. ledy mają za małą moc i powierzchnię oświetlenia do mojego boxa.  


2. Jeżeli nie jest to taki zły pomysł, bo ciągle myślę o tych ledach, to jakie jeszcze mam ewentualne opcje w budżecie 700-800 zika oprócz ww. lamp.


Z góry dzięki za informacje! Pzdr!
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięks za info! Jeszcze mam pytanko, czy moc ma tu też jakieś znaczenie? Bo spotkałem się z opiniami na forum, że do większych powierzchni zazwyczaj poleca się większą moc... bo ten spider ma 100W, viparspectra 120W, a mars najwięcej, bo 150W. Czy to przekłada się na siłę światła i jego docieranie do krzaków? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hangnokyung 100W, 120W, 150W to zazwyczaj maksymalny realny pobór, nie oznacza to, ze zawsze tyle ciągnie. 

Najlepiej brać sprawdzone produkty, które inni na forum polecają, po co się bawić i gdybać, skoro ktoś na forum miał niejedną uprawkę ze sprawdzoną lampą i jest git? 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...