Skocz do zawartości
bingobum

przesunięcie w fazie- jak nawozić?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje drobnej porady. W boxie będę miał dwie roślinki, dwie różne odmiany, oba automaty. Problem w tym, że z racji na małe perturbacje przy kiełkowaniu jedna będzie opóźniona w stosunku do drugiej o dobre kilkanaście dni. Dostałem przy zakupie piękną rozpiskę jak mam dawkować nawozy Bio-Bloom tydzień po tygodniu. Nie ogarnę tego aby każdą podlewać inaczej więc pytanie czy lepiej jest rozpocząć suplementacje w obu od razu, czy opóźnić o te 10 dni z myślą o drugiej sadzonce. Rosnąć będą obie w Light Mix'ie.

Podobne pytanie w sumie do światła. Pierwszą sadzonkę trzymam póki co na 20% (Lumatek 200W) aby jej nie przypalić- jak włożę drugą to powinienem już pewnie zwiększyć do 40%, czy lepiej ograniczyć światło jednej i drugiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum

6 godzin temu, bingobum napisał:


Podobne pytanie w sumie do światła. Pierwszą sadzonkę trzymam póki co na 20% (Lumatek 200W) aby jej nie przypalić- jak włożę drugą to powinienem już pewnie zwiększyć do 40%, czy lepiej ograniczyć światło jednej i drugiej?

Na dwa młode krzaki 30-40% mocy i 60cm od szczytów

6 godzin temu, bingobum napisał:

Potrzebuje drobnej porady. W boxie będę miał dwie roślinki, dwie różne odmiany, oba automaty. Problem w tym, że z racji na małe perturbacje przy kiełkowaniu jedna będzie opóźniona w stosunku do drugiej o dobre kilkanaście dni. Dostałem przy zakupie piękną rozpiskę jak mam dawkować nawozy Bio-Bloom tydzień po tygodniu. Nie ogarnę tego aby każdą podlewać inaczej więc pytanie czy lepiej jest rozpocząć suplementacje w obu od razu, czy opóźnić o te 10 dni z myślą o drugiej sadzonce. Rosnąć będą obie w Light Mix'ie.

Nawozić wtedy kiedy rośliny pokażą braki a w light mixie spokojnie całego Wega uda się poprowadzić bez dodawania krzty nawozu i najlepiej każda nawozić indywidualnie a nie obie tak samo bo obie to inne geny i różny wiek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx będzie to moja pierwsza zabawa z uprawą roślin i zupełnie brakuje mi doświadczenia- dlatego póki co dość nęcąca była wizja suplementacji zgodnie z tabelką; nie liczę na duże plony, chce zagwarantować roślinkom możliwie dobre warunki; wcześniej w ogóle miałem plan aby włożyć jedynie po jednej BioTabs do doniczki i nie suplementować niczego dodatkowo, do czasu ujawnienia ewentualnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum ogólnie problemem nas początkujących jest to że myślimy iż dodawaniem nawozów możemy tylko pomóc zwiększyć plon ale jest tak tylko po części, jeżeli damy więcej niż roślina potrzebuje to zablokuje to przyswajanie składników mineralnych przez co odbije się to negatywnie na plonach, tak jak mawiają tu: lepiej przygłodzić roślinę niż ją przekarmić, lepiej przysuszyć niż przelać a nadgorliwość gorsza od faszyzmu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, onyx napisał:

@bingobum ogólnie problemem nas początkujących jest to że myślimy iż dodawaniem nawozów możemy tylko pomóc zwiększyć plon ale jest tak tylko po części, jeżeli damy więcej niż roślina potrzebuje to zablokuje to przyswajanie składników mineralnych przez co odbije się to negatywnie na plonach, tak jak mawiają tu: lepiej przygłodzić roślinę niż ją przekarmić, lepiej przysuszyć niż przelać a nadgorliwość gorsza od faszyzmu 

wiesz... pierwszy kontakt jaki miałem z osobą zajmującą się tematem był sprzedawca w sklepie, który ryknął śmiechem jak poprosiłem ziemię taką, której już nie trzeba nawozić i ewentualnie "patyczki z odżywką", jak do domowych kwiatków, które żona stosuje 😉 wytłumaczył mi, że jak nie kupię "zestawu minimum (trzy butelki)" to nic nie wyrośnie 🙂 jak mi zaczął tłumaczyć dawkowanie w poszczególnych fazach, to chciałem wyjść, bo uznałem, że to nazbyt skomplikowane 😄 na szczęście gość uczciwy, bo z tego co już wiem nie nawciskał mi badziewia, a miał ku temu świetną okazję- kupiłbym pewnie wiadro kurzego łajna jakby mi je rekomendował 😉 

dla mnie to tylko niewinna zabawa, absolutnie nie oczekuje na początek żadnych spektakularnych plonów- niech wyjdzie na prawdę cokolwiek i będę miał radochę; w tym wszystkim najbardziej chciałbym uniknąć choroby roślin, bo wiem, że z tym sobie mogę nie poradzić jako początkujący i będzie żal poświeconego czasu/ pieniędzy (chociaż już teraz wiem, że na was można tu zawsze liczyć)

a wracając do tematu: może faktycznie włożyć do ziemi te BioTabs i zapomnieć o temacie nawożenia do czasu jak nie pojawią się problemy? masz jakieś doświadczenia z tym produktem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum z biotabsem nie ma absolutnie żadnego doświadczenia więc może się wypowie ktoś może ktoś się zna np @KlausKörner on wie wszystko i nic więc może coś doradzić.

sprzedawca miał rację bo bez nawozów może ci uja wyrosnąć bo roślina w fazie kwitnienia jest strasznie żarłoczna ale w kwestii Wega trzeba być ostrożnym bo jeśli masz automat i go zjebiesz w fazie Wega to mocno ci się to odbije na plonie, dlatego tak jak mówię na ziemi którą masz raczej nie będziesz potrzebował nawozów na czas Wega i jak wystąpią jakieś problemy to uderzaj tutaj to Ci pomożemy 

Na Wega ewentualnie jakieś stymulator na korzenie typu root juice 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum ogólnie powiem Ci na bazie własnego doświadczenia, że mi tam nawozy nie zaszkodziły i będę bronił tej strony mocy która mówi, że jak już chcesz koniecznie użyć, to używaj z umiarem.

Prawdopodobnie wszystkie tabelki które widzisz będą rozpisane na rosliny sezonowe. Przy automatach osobiście zacząłem dawać 1/4 dawki, później 1/2 i na tym zostaję, bo jest to optymalne. 

To już zależy od Ciebie. @onyx ma jak najbardziej rację, że fajnie jest lecieć na samej wodzie, a uzupełniać wyłącznie wtedy, kiedy widzisz braki. Szkoła jak najbardziej prawdziwa i słuszna. Ale jeśli koniecznie chcesz wykorzystać to co masz, żeby nawozić mimo wszystko, to zastosuj się do tego co napisałem. 1/4 dawki raczej krzywdy nie wyrządzi, a będziesz widział czy jest różnica czy jej nie ma, kwestia osobista. No i oczywiście daj im czas, ja zacząłem nawozić w 12 dniu Wega, jak roślina troszkę podrosła. Oczywiście lejąc woda, nawóz,wodą, nawóz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi generalnie bardzo odważnie jak zacząłeś od 12 dnia 😂 ale widzę że twoje rośliny zdrowe i kolor też mają w porządku to wszystko jest ok tak trzymaj i nie popal ich 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx no czy zdrowe to tak, to jestem pod wrażeniem. A lecę na bieżąco mineralne. Od 12 dnia zacząłem, ale wleciało 1/4 dawki, więc za bardzo im to krzywdy nie zrobiło 🙂 dzisiaj zrobiłem małego fryzjera, bo mi przysłaniały odrosty i sama woda, a od przyszłego podlania wleci trio + jeszcze big bud, więc jak to ich nie zabije, ani chociaż nie zrobi krzywdy, to murem stoje za taką teorią 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei lecę w dużej mierze na samej wodzie 😅 daje "naturalne" nawozy - to oczywiste, ale tylko wtedy, kiedy roślinki mają braki. Szczerze? Rośnie.

Tylko ze w moim przypadku to wygląda tak, że jadę od razu 12/12 od 3 dnia sadzonki, bo wolę kilka kompaktowych roślinek niż 1 ogromną, trochę z faktu tego, że jak ma się 1 roślinkę i ładnie zjebie to jest lipa, czas i pieniądze, mając kilka kompaktów ewentualnie stracę 1 czy 2 roślinki. 

Tak więc @bingobum@bingobum ja bym dawał 1/2 dawki dopiero przy niedoborach, ale tak jak wyżej, każdy ma inny styl uprawy. 

Zabawa zabawą, ale postaraj się chociaż o jakieś plony, bo taka droga zabawa bez efektów końcowych to trochę głupia zabawa haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...