Skocz do zawartości
Riick

Nowe zycie starej pozywki. Ponowna filtracja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktos z Was wpadl juz na taki pomysl jak ponowna filtracja starej pozywki? Filtry ro sa dosyc tanie i wpadlem na taki pomysl podczas planowania automatyzacji uprawy. Ciekaw jestem szybkosci zużywania sie wkladow w filtrze no i oczywiscie jakosci tej wody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem przez to ze jakies mineraly czy pierwiastki nie zostana przefitrowane? Czy w jakims innym zakresie woda nie bedzie trzymala parametrow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Riick filtry RO potrzebują ciśnienia, więc potrzebowałbyś pompki i to mocnej. Do tego w takim filtrze 2/3 wody się marnuje, albo musi zostać ponownie przepompowana przez filtr. 

Moim zdaniem słaby pomysem, bo co to za automatyzacja, jak na koniec masz czystą wodę, do której musisz dodać nowe nawozy. 

Kranówka jest tania i pod ciśnieniem

Żeby nie było, że jestem goło słowny-sam używam wody RO i w wilmach mogę zostawić rośliny same sobie na tydzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Riick napisał:

Nie wzialem pod uwage ilosci odrzutu wody. Faktycznie nieoplacalne

https://www.euro.com.pl/dzbanki-filtrujace/brita-dzbanek-filtrujacy-marella-xl-niebieska.bhtml?gclid=CjwKCAjw95yJBhAgEiwAmRrutKYYgwA9WTXj2dD0dgX9J0hvl8q6tO1u7X-nE47VC_gsbdSsXwU4pBoCGdkQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
Taki dzbanuszek sobie kup i jest bomba. Zuzytego filtra NIGDY, PRZENIGDY nie uzywasz ponownie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...