Skocz do zawartości
KryspieK

Szczyt się ugina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów. 

Pytanie za 1000 punktów, dlaczego po indukcji, kiedy rośliny zaczynają kwitnąć każdy ich szczyt się jakby przewraca? Rośliny żyją, mają się bardzo dobrze, ale każdej, która tylko zaczyna kwitnąć opada szczyt, jakby strzelały Fochy 🙈

Czym takie zjawisko może być spowodowane? 

Box 30x50x100, wentylacja jest, mieszak jest, wilgotność 50% max, temperatura nie przekracza 29*, oświetlam je ledem 200W full spectrum. 

Może to być spowodowane małymi doniczkami? Jedyne jakie mieszczę to 3 i 5l, choć wątpię, że to przez małe doniczki. 

Każda roślina po wyjściu z ziemi od razu 12/12 - drugi powód, jaki zakładam, że może to powodować. 

 

Dzięki z góry za odpowiedzi, foty wrzucę dopiero w środę, po powrocie na chatę, chociaż wątpię że są potrzebne, po prostu sam czubek rośliny opada 🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki, na szczęście dziewczyna podesłała. 

Liście jak i sam czubek się zawijają, cały szczyt opada, ale roślina nadal rośnie i nie umiera (poprzednia "doszła" do końca tak zgięta), mimo to chciałbym coś z tym zrobić, bo mam wrażenie że nie wykorzysta całego potencjału jaki ma. 

Świece 12/12 od nasiona, wydajniej mi idzie mając setki nasion 🙈 - być może to jest problem? 

Stety niestety zrobiła tylko takie:

 

IMG_20210809_163015.jpg

IMG_20210809_163035.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz dać całą roślinę na zdjęciu. To po pierwsze.

Ty mówisz,że szyte opada,udaje trupa a reszta krzaka doskonale się czuję i pełna wigoru kwitnie dalej,oraz ,że to nie pierwsza hodowla z taką sytuacją,bo jedna doszła do zbioru. Dobrze rozumiem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, każda doszła bezproblemowo, dopiero od niedawna, w tym samym miejscu i tych samych warunkach zaczęło dziać się takie coś. Więc z początku to olewałem i jakoś też sobie dochodziły, mimo że tak wygięte, ale po tej z kolei widać że ma gorzej niż reszta, które jakoś sobie szły dlatego zacząłem się tym martwić. 

Jedna panienka jest tak samo prowadzona, tyle że miała wega 10 dni zamiast od razu 12/12 i nie ma żadnego problemu, a stoi sobie obok tej panienki i nawet nie myśli o fochu. 

Dodam zdjęcia całych roślinek, niestety w środę, cudem udało mi się wybłagać, żeby zrobiła 2 foty (panikara, nie chce się tego w ogóle tykać 🙈

 

Może to być spowodowane np. Zbyt nisko ustawioną lampą? Kiedyś wisiała nad nimi, niestety trochę mi się popsuło i musi być ciut niżej, więc pomyślałem, że może dziewczynki po prostu zginają się do światła? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jedna z nich jest całkowicie normalna, ma nawet odrosty liści w między węzłach, mimo że druga ich nie ma wcale 🤷‍♂️ rosną w tym samym miejscu. 

Roślinka się podniosła, podejrzewam, że zbyt rzadko podlewałem. 

Temat do zamknięcia, pamiętajcie o karmieniu i pojeniu swoich panienek, odbiła pięknie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...