Skocz do zawartości
kon024

Roślina traci kolor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początek żeby wszystko było zrozumiałe muszę opisać sytuację. W jednej z paczek z coffeshopa znalazłem 2 nasionka. Wrzuciłem je do doniczki z kwiatkiem a te wykiełkowały. Dzisiaj mam już 3 tygodniowe rośliny. Nie wiem jaka to odmiana, outdoor czy indoor, w zasadzie nic nie wiem bo to moja pierwsza roslina. Problem pojawił się parę dni temu kiedy zauważyłem, że uschły jej liście pierwotne. Teraz widzę, że najstarsze liście również powoli tracą kolor. Używałem tylko biohumusu oraz skorupek z jajek, rośliny trzymam na zewnątrz w doniczkach, chowam je tylko gdy pada. Wydaje mi się, że rosną za wolno. Troszke je też chyba ostatnio przelałem. Czy to może być powodem zolkniecia lisci? Wyczytałem też, że podobne objawy są przy niedoborze azotu.

Jeśli tak, to jak domowo dostarczyć roślinie azot? Czy może to nie przez to?

Mam w planach posadzic ja outdoor, jak duza powinna być zeby byla na to gotowa? Teraz ma ok. 9cm .

 

223774236_3020835678199652_1369478729336602417_n.jpg

Edytowane przez kon024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, kon024 napisał:

Mam w planach posadzic ja outdoor, jak duza powinna być zeby byla na to gotowa? Teraz ma ok. 9cm .

można kiedy się chce, większa roślina oczywiście ma większe szanse na przetrwanie

ogólnie to musisz poczytać bo ta roślina nie ma zapewnionych odpowiednich warunków do rozwoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kon024  domowy sposób, to zrobienie gnojówki z pokrzyw, ale to zajmie około 2 tygodni, więc możesz kupić coś na razie z nawozów mineralnych. Nawóz ma mieć najwięcej Azotu, czyli sprawdzasz na butli (N,P,K) u mnie jest tak NPK = 7,5 - 3 - 5 . Skorupki jaj z tego co wiem to na kwitnienie są dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to skorupki jaj nie dają nic oprócz wapnia nieprzyswajanego przez rośliny.

Dopiero w procesie rozkładu, bakterie przerabiają go na wapń odpowiedni dla roślin.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak "zazwyczaj skorupka to około 10-12 % całkowitej wagi jaja. Jest ona bogata w wapń, żelazo, cynk, a także w krzem siarkę i fluor. Z powodzeniem można ją także wykorzystać do nawożenia domowych roślin doniczkowych. Skorupki świetnie regulują pH roślin, niwelując kwaśny odczyn gleby."
"
Mają strukturę porowatą, która zapewnia dostęp tlenu, oraz odprowadzają wilgoć i dwutlenek węgla, co jest szczególne cenne dla roślin."
"
Mogą być one także przydatne podczas przesadzania roślin – możemy je pokruszyć i wymieszać z ziemią, można też obsypać nimi dno doniczki, dzięki czemu składniki odżywcze będą powoli i stopniowo uwalniać się, odżywiając roślinę,"
"praktycznym, płynnym nawozem może też być letnia 
woda, która pozostanie nam po gotowaniu jajek,"

"możemy je dodatkowo wykorzystać jako naturalny sposób na odstraszenie ślimaków. Wystarczy posypać nimi miejsce wokół rośliny, którą ślimaki często atakują, a te prawdopodobnie zmienią stołówkę."

OCZYWIŚCIE nie mogą być gotowane w słonej wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...