Skocz do zawartości
RussJorden

Hodowla w domu a pobór energii - czy energetyka mnie sprzeda?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Chcę zacząć hodować. Dużo czytam i czuję się dość pewnie w rozpoczęciu przygody (mam nawet własne notatki, powaga), chcę kupić growbox 2m2, zasilany dwoma lampami 400w każda. Mieszkam sam w domku jednorodzinnym w małym mieście na cichym osiedlu, mam specjalnie przygotowany pokój na growbox w piwnicy (jest sucho, czysto i schludnie), na dachu mam fotowoltaikę 6,5kwp. Absolutnie nikt nie wie co zamierzam, czuję się dość bezpiecznie. Jedyne moje zmartwienie to energetyka. Mam prąd z enei od lat, nigdy nie zalegałem z rachunkami. Generalnie cały dom mam energooszczędny, moje rachunki są minimalne. Kiedy odpalę growbox 800W na 18h dziennie to się gwałtownie zmieni. Większość czasu zapotrzebowanie na prąd zapewnią panele ale resztę czasu kiedy słonka zabraknie, prąd będę pobierał z sieci. Martwię się, że taka anomalia zwróci ich uwagę i mogę mieć przez to kłopoty.
Czy moje obawy mają rację bytu? Czy to naprawdę tak działa, że energetyka może sprzedać informację policji? Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RussJorden generalnie ojciec mojej koleżanki pracuje w energetyce i mówił że jeżeli komuś mocno skoczy nagle zużycie to mają obowiązek zgłaszać takie przypadki policji, oczywiście przy lampach 100-300W lampy nie zwrócą uwagi ale jeśli mowa tu o 2x 400W to moze być problem, oczywiście poczekajmy bo może odezwie się ktoś kto działa na taką skalę bez przypału ale tylko mówię to co słyszałem prosto od pracownika tego typu firm, po zgłoszeniu takiego przypadku policji bierze pod obserwację taki dom 

W twoim przypadku jest jeszcze fotowoltanika więc może tu dużo zmienić ale kompletnie się na tym nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RussJorden  w pl trzeba uważać, na początek możesz spróbować z mniejszym namiotem np. 1m2 i  lumetek attis 300W LED, jeśli masz kasę na taką lampę.

Edytowane przez point.99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx a co z argumentem o dajmy na to koparkach kryptowalut czy innych prądożernych urządzeniach domowych, gdzie nie zdarza się, że policja puka do drzwi by zobaczyć co się dzieje? 800W to w zasadzie nie tak dużo, przeciętny PC tyle pochłania a potrafią być włączone też przez wiele godzin..

@point.99 mam przygotowane ~4k pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RussJorden dlatego jeżeli firma energetyczna coś zgłosi to policja będzie badać sytuację więc jeżeli nie jesteś patusem z 3 wyrokami to oleją sprawę bo nie wbiją na kwadrat tak bez powodu, ogólnie nie znam się kompletnie co ile zużywa ale wiem że lampa 100w podniosła mi rachunki miesięczne o 30-40zl i nie wiem jaki jest próg zgłoszenia czegokolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij stopniowo. Weź też pod uwagę że jest zmyślona srandemia i w razie wu możesz powiedzieć że Twój komp ma np zasilacz 600w i musi często i długo działać. Wątpię żeby psy wbiły na kwadrat od tak. Ja miałem zużycie ok 250w(24/0} + komp 400(ok 10-12h)+ pozostałe urządzenia (zamrażarka, lodówka, pralka czy maszyny budowlane) i to trwało przez 3/4 miesiące i nic niepokojącego się nie działo(jeśli chodzi o pieski). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wątpię, że za 800 w będą weszyc...Będą cieszyć pizde jak maciej z klanu,że zarobią troszke więcej. Gdybyś cały pokój przerobil i dodał lampy np 3000 w to wtedy był by problem ale 300 w na metr styka i nikt nie dosra się. Ale nikt nie może wiedzieć. Jedynie matka lub ojciec, reszcie bym nie ufal za grosz...nawet babie. W kryminalach 30% osadzonych siedzi przez zonki lub kochanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...