Skocz do zawartości
doominik

Woda do hydroponiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Za kilka tygodni zamierzam uruchomić swoją uprawę i będzie to właśnie hydroponika.

Wybór padł na model wilma 8x18l.

https://www.google.com/url?sa=i&source=images&cd=&ved=2ahUKEwiN57-b2NzjAhUNdxoKHbgfD4kQjRx6BAgBEAU&url=https%3A%2F%2Fwww.hydrohobby.co.uk%2Fwilma-8-pot-system-xl.html&psig=AOvVaw3l2iogMdOl9p_gBWOLbJC_&ust=1564576983441527

Producent podaje, że pojemność układu to 80l, ale wiem, że to jest max i normalnie pracuje tam 40-50l wody.

Kilka razy spotkałem się z opinią, żeby nie używać wody bezpośrednio z kranu ze względu na chlor.

Pytranie wiec brzmi: skąd brać tą dodę? 

mam filtry brita, ale nalanie przez nie 50l wody co tydzień to będzie męka.

Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to nalać wody do wanny na noc i wymieniać rano, jak już większość chloru odparuje.

 

s-l640.png

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik woda może być kranówa ale odstana 48h aby przez ten czas utlenił się zawarty w niej chlor, który źle wpływa na rozwój roślin 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik wodę można wymieniać raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie, czasem nawet raz na miesiąc, spróbuj raz na dwa tygodnie wymieniać myślę że nie było by z tym problemu i kontroluj PH 

fotorelke rób bo się zapowiada ciekawie 

Edytowane przez Sanczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sanczo Dostałem też podpowiedź, że można nalać dody z kranu i po prostu wyjąć dysze z doniczek, żeby sobie płynęła bokiem po tackach przez jeden dzień, a roślinki ten jeden dzień podlewać ręcznie. 

P.S. foto relacja będzie, ale ten projekt odpalę dopiero pod koniec września ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...