Skocz do zawartości
sahara

Problem z listkami i pojemnością

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam dwa problemy ,po pierwsze ,byłem przekonany ,że mam automaty,ale okazuje się ,że jednak nie .Odmiana Fast Jack Afghan i Fast Blue Caramel. Posadzone zostały w małych donicach ,z tego co pamiętam 11,max 15 litrów ,myśląc że to automaty. Uprawa outdoor.Ziemia kupiona w ogrodniczym ,zwykła ,dodany keramzyt i perlit. Dziewczyny rosną w szybkim tempie,ale czubki jak na zdjęciu zaczynają się kłaść na dół .Co mam zrobić ? Do ziemi nie mogę sobie pozwolić przesadzić .Czy do większej donicy przy tej wysokości jeszcze można ? I druga sprawa liście od dołu zaczynają żółknąć ,już kilka opadło. Mierzyłem pH gleby ,chyba ciut małe ? 5,5.Dodalem 2 dni temu dolomitu ,żeby podwyższyć .Nie mam pojęcia co może być z listkami . Nawożenie gnojówką z pokrzyw ,biohumus ,podlewanie wodą o odpowiednim pH,od 2 tygodni dodaję też odżywkę bio-grow od Bio bizz.Nie wiem ,co może być powodem żółknięcia,czy są przenawożone ,czy za małe donice,podlewam prawie codziennie ,jak do 3 cm w glebie jest sucho. Od tygodnia są burze ,pada,więc na noc czasem wstawiam donice do domu .Proszę znawców tematu o radę.

IMG_20210710_152546337.jpg

IMG_20210710_154606520.jpg

IMG_20210710_152609697.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...