Skocz do zawartości
FasoN

Problem z liśćmi

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam. Moim roślinką żółkną i usychają liście. Z początku podejrzewałem niedobory, ale po kilkakrotnym podlaniu nawozem problem nie ustąpił i dalej zbiera swoje żniwa. . Woda jaką używam do podlewania to odstana kranówka której ph zbijam octem. Roślinki mają miesiąc z kawałkiem. Nawozy jakich używam to biobizz trypack. Obecnie z tego zestawu podlewam je tylko bio bloomem (4-6ml na 2 litry wody). Proszę o rady co mogę robić nie tak :x

-Parametry:
Lampa hps dual 150w ~17.7k lumenów
Growbox 0.30m2
Wilgotność w boxie oscyluję w granicach 45-50% przy wł lampie , 60-65% przy wył

Temperatura: 29-33C przy wł lampie , 24-28C przy wył
Wentylacja: wiatrak wciągający, wyciągający i mieszający x1

Ziemia uniwersalna o ph 5.5-6.5 z perlitem

20210701_232757.jpg

20210701_232905.jpg

Edytowane przez FasoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@FasoN  Nie znasz obecnego ph, bo go nie wymieniłeś. Nie przedstawiłeś ani ph wody, jaką lejesz, a także nie wymieniłeś aktualnego ph ziemi, więc w tym może leżeć cały problem, bo rośliny mogą być poblokowane przez złe ph ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Zielone krainy Ph odstanej wody jest w granicach 9. Po dodaniu octu ph wynosi około 6 max 6.5. A co do obecnego ph ziemi to nie mam jak tego zmierzyć bo nie posiadam miernika ah

Edytowane przez FasoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@FasoN  A jakie jest ph ziemi, znasz je? Bo ono się zmienia z podlania na podlanie , w glebie nic nie jest stałe i niezmienne, wszystko trzeba monitorować i modyfikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FasoN z własnego doświadczenia wiem że zarówno korzystanie z octu jak i z soku cytryny jest chwilowym regulatorem pH, po 2-3h woda wraca do pierwotnego pH w twoim przypadku 9ph, kup sobie płyn heliga do badania pH ziemi i kup sobie pH minus wtedy pozbędziesz się problemu z złym ph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, onyx napisał:

@FasoN z własnego doświadczenia wiem że zarówno korzystanie z octu jak i z soku cytryny jest chwilowym regulatorem pH, po 2-3h woda wraca do pierwotnego pH w twoim przypadku 9ph, kup sobie płyn heliga do badania pH ziemi i kup sobie pH minus wtedy pozbędziesz się problemu z złym ph

Ah czyli to ph :x Dobra już wiem co robić. Dzięki😁

Edytowane przez FasoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...