Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ten rok nauka, lecę i outdoor i zaczynam indoor. Co będzie to będzie, a jak nie będzie to będzie doświadczenie😉

Namiot 35x35x90 

Oświetlenie ledam 30w, świeci 18/6, później 12/12.

Mieszak i wyciągający bez filtra - pc. Jak będzie bardzo czuć to zastanowię się nad filtrem. 

Ziemia plagron lightmix dodałem więcej perlitu, około 3:1, donica growbag 12l. 

Trening, na pewno lst i cięcia jakie wyjdą. Chciałbym spróbować swoich sił z klonowaniem i wyrzucić klony na outdoor. Dla samego przećwiczenia klonowania. Cały czas zastanawiam się również nad wprowadzeniem scrog. 

18 dzień życia Caramel OG Fast. 

Obserwujcie, podpowiadajcie. Dzięki 

IMG_20210628_231700.jpg

IMG_20210628_231716.jpg

IMG_20210628_231807.jpg

IMG_20210628_231743.jpg

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale nie widzę żadnego sensu dodawania perlitu do kupnej dedykowanej ziemi na indoor. Przecież to Ty decydujesz kiedy i ile podlewasz, nie ma niespodziewanych opadów żeby ziemia musiała być bardziej przepuszczalna.

Pozatym spoko ja bym już lst leciał.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jaras565 napisał:

Może się mylę, ale nie widzę żadnego sensu dodawania perlitu do kupnej dedykowanej ziemi na indoor. Przecież to Ty decydujesz kiedy i ile podlewasz, nie ma niespodziewanych opadów żeby ziemia musiała być bardziej przepuszczalna.

Pozatym spoko ja bym już lst leciał.

Pozdro.

Tutaj pojawia się element zaskoczenia, szczerze zastanawiałem się nawet nad dodaniem nawilżacza. W drugiej połowie lipca pozostawiam roślinę na 6 dni bez podlewania. Ale później, szykując się do startu indoor, w innych fotorelacjach niektórzy w bardziej trudniejszych warunkach i na dłużej pozostawiali rośliny. Głównie dlatego dodałem do lightmixa więcej perlitu niż było zastosowane. Podobno też system korzeniowy ma lepsze napowietrzenie, przez to zdecydowałem się również na growbag a nie standardową donice. 

Z lst czekam jeszcze do tygodnia, po wsadzeniu w docelową pojemność chce dać jej trochę podrosnąć. Przy takiej wielkości na outdoor, oprócz lst, wjeżdżały cięcia na auto. Tutaj chciałbym zachować większy spokój i obserwacje. 

Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fxxx1337 napisał:

Przelane chyba

Zdjęcie, które wrzuciłem jako początek fotorelacji, było wykonane od razu po spryskaniu krzaka jak i ziemi. Nauczyłem się już jak podlewać na donice, na pewno nie jest przelana. 

Na tą chwilę wygląda tak. 

Pozdro IMG_20210629_112722.thumb.jpg.efc8a493e25a848c5eb5a2c0af51b7b5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 dzień życia. Podlane, okazało się, że puścił mi sznurek od lst. Na razie tak zostawiam bez ponownego wiązania ponieważ bije się z myślą, aby podjąć próbę scrog, a bez sensu łączyć te dwie metody (przynajmniej tak uważam). 

W tym tygodniu było wykonywane cięcie nowych szczytów na nowych wypuszczeniach, dokładnie dwóch (podglądowe zdjęcie nr4 jednego z nich - raczej toping). Jestem mega zadowolony, bo pierwsze cięcie głównego szczytu było dobrze wymierzone i wyszedł (raczej) fim-zdjęcie nr1. 

Zdjęcia nr2 i 3 podglądowe. 

 

Pytanie do koleżanek i kolegów ogrodników. Konkretnie bez powielania tego co mogę wyczytać w tematach dotyczących klonowania. Tylko osób, które to już robiły, z wiedzą praktyczną. 

Czy jest coś czego już NIE ZROBICIE /CO MOGLIBYŚCIE ZROBIĆ A NIE BYŁO WYKONANE? 

Przymierzam się do odcięcia 2, może maksymalnie 4 odrostów (a nie chce popełnić głupiego błędu i później żałować tych kilku szczytów...). 

Pozdro 

IMG_20210704_084319.jpg

IMG_20210704_084346.jpg

IMG_20210704_084418.jpg

IMG_20210704_084457.jpg

Zapomniałem dodać, końcówki liści wykręcały się do góry, podniesienie leda na okoko 35cm załatwiło sprawę ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner

Konkretnego nie ma 😂 bardziej z własnego doświadczenia, jeżeli został podczas klonowania popełniony błąd, to jaki to był. Wiem, że jest to naiwne twierdzenie z mojej strony, że ktoś na forum publicznie będzie przyznawał się do porażki, ale może jednak. 

W sumie pisząc wpadło mi jedno konkretne które rozkminiałem ostatnio. Mam ukorzeniacze z ogrodniczego, jeden sypki jeden roztwór. Myślisz, że ten roztwór mogę zastosować jako oprysk, czy dolistnie to nic nie da? Wolę zadać głupie pytanie niż nie zadać go wcale. Niby wszystko wiem, z tego forum czy innych podobnych, ale na tym zacząłem się uzewnętrzniać i tutaj szukam pomocy ✌️🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ukorzeniacz to już z nazwy z liśćmi się nie kojarzy😝 często stosuje się jeden i drugi, umocz w żelu, potem obtocz w proszku. 

Cięcie pod kątem, delikatnie ostrzem oskrob końcówkę lodygi z pierwszej cienkiej tkanki (jakbyś patyk ostrzył). 

Dobrze dobierz szczepke. 

4 piętrowa szczepka z głównej lodygi ze szczytem się nie przyjmie. :

IMG_20210620_125035.jpg

IMG_20210620_124844.jpg

A nawet jeśli by się miała przyjąć to trwa to nieskończenie długo, aż cierpliwość się kończy. 

Dbaj o wysoką wilgotność. Póki nie ma korzeni czymś musi pobierać wodę. Zrób inkubator np z butelki. 

Usuń cześć liści. 

Dobierz odpowiednią ziemię. Batmix albo Cana terra proplus się nie nadają. 

Ogólnie poszukaj na yt filmów. Tam z reguły zobaczysz jak wygląda zabieg w praktyce. 

19 minut temu, grolsch3 napisał:

Wiem, że jest to naiwne twierdzenie z mojej strony, że ktoś na forum publicznie będzie przyznawał się do porażki, ale może jednak

Tu nie ma przegranych i nie ma porażek. Czasami wygrywasz czasami się uczysz. 

Edytowane przez KlausKörner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner @KlausKörner dzięki wielkie za odpowiedź, dużo mi rozjaśniło obraz procesu klonowania. Powiedz mi proszę jeszcze, klonowana cześć rośliny może być mała - np. mieć dopiero jedno piętro właściwych liści, ewentualnie budować drugie? Zależy mi po prostu na czasie przełączenia na 12h, a w tym samym mikro boksie chciałem trzymać te klony do wyrzucenia na out gdyby wszystko poszło po mojej myśli. Tak poza konkursem - nie potrafię wyciąć tej pierwszej części o liściach 😂 człowiek nawet Forum M musi się uczyć a co dopiero klonowania - ale ostatnie zdanie to brzmi jakby wypowiedział je dobry mówca motywacyjny 🙂 pozdro i jeszcze raz dziękuję 👍

23 minuty temu, KlausKörner napisał:

Ukorzeniacz to już z nazwy z liśćmi się nie kojarzy😝

Tu nie ma przegranych i nie ma porażek. Albo wygrywasz albo się uczysz. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Screenshot_20210704_102413.jpg

 

Lepiej bierz sobie młodą szczepkę, gdzieś z dołu rośliny. 

A kiedy chcesz przełączyć światło? Za tydzień? 

Teraz to ona po tych zabiegach musi się pozbierać, tam u ciebie toping chyba był, lst. Daj jej trochę czasu jeszcze zanim szczepke pobierzesz

Edytowane przez KlausKörner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 04/07/2021 o 08:16, grolsch3 napisał:

24 dzień życia. Podlane, okazało się, że puścił mi sznurek od lst. Na razie tak zostawiam bez ponownego wiązania ponieważ bije się z myślą, aby podjąć próbę scrog, a bez sensu łączyć te dwie metody (przynajmniej tak uważam). 

W tym tygodniu było wykonywane cięcie nowych szczytów na nowych wypuszczeniach, dokładnie dwóch (podglądowe zdjęcie nr4 jednego z nich - raczej toping). Jestem mega zadowolony, bo pierwsze cięcie głównego szczytu było dobrze wymierzone i wyszedł (raczej) fim-zdjęcie nr1. 

Zdjęcia nr2 i 3 podglądowe. 

 

Pytanie do koleżanek i kolegów ogrodników. Konkretnie bez powielania tego co mogę wyczytać w tematach dotyczących klonowania. Tylko osób, które to już robiły, z wiedzą praktyczną. 

Czy jest coś czego już NIE ZROBICIE /CO MOGLIBYŚCIE ZROBIĆ A NIE BYŁO WYKONANE? 

Przymierzam się do odcięcia 2, może maksymalnie 4 odrostów (a nie chce popełnić głupiego błędu i później żałować tych kilku szczytów...). 

Pozdro 

IMG_20210704_084319.jpg

IMG_20210704_084346.jpg

IMG_20210704_084418.jpg

IMG_20210704_084457.jpg

Zapomniałem dodać, końcówki liści wykręcały się do góry, podniesienie leda na okoko 35cm załatwiło sprawę ✌️

35cm to nisko, mi przypalilo rosline, wyczytalem na innych forach od jakis kozakow ze na wegu to okolo 60cm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Git @KlausKörner dzięki wielkie za odpowiedź, dużo mi rozjaśniło obraz procesu klonowania. Powiedz mi proszę jeszcze, klonowana cześć rośliny może być mała - np. mieć dopiero jedno piętro właściwych liści, ewentualnie budować drugie? Zależy mi po prostu na czasie przełączenia na 12h, a w tym samym mikro boksie chciałem trzymać te klony do wyrzucenia na out gdyby wszystko poszło po mojej myśli. Tak poza konkursem 

W dniu 04/07/2021 o 09:40, KlausKörner napisał:

Ukorzeniacz to już z nazwy z liśćmi się nie kojarzy😝

Tu nie ma przegranych i nie ma porażek. Albo wygrywasz albo się uczysz. 

Powiem Ci, że coś to może być, że kozacy rację mają, dałem ją jakieś 45cm wczoraj bo jednak nadal te najwyższe liście lekko bo lekko, ale wykręcały się nadal. 

Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, grolsch3 napisał:

@Git @KlausKörner dzięki wielkie za odpowiedź, dużo mi rozjaśniło obraz procesu klonowania. Powiedz mi proszę jeszcze, klonowana cześć rośliny może być mała - np. mieć dopiero jedno piętro właściwych liści, ewentualnie budować drugie? Zależy mi po prostu na czasie przełączenia na 12h, a w tym samym mikro boksie chciałem trzymać te klony do wyrzucenia na out gdyby wszystko poszło po mojej myśli. Tak poza konkursem 

Powiem Ci, że coś to może być, że kozacy rację mają, dałem ją jakieś 45cm wczoraj bo jednak nadal te najwyższe liście lekko bo lekko, ale wykręcały się nadal. 

Pozdro 

Poczytaj troszke, wpisz nazwe swojej lampy w neta i odleglosc lampy, najlepiej po ang. Ja na poczatku ze 20dni mialem lampe na 35cm to wygladala jak truskawka, wgl w gore nie rosla, podnioslem az na 60cm. A kwitnienie na 42cm mam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Git no właśnie ten caramel rozrasta się na boki, tak jak mówisz trochę jak truskawka wygląda, tłumaczyłem sobie że bardziej buduję teraz korzeń. W sumie rośnie, ale nie w górę. Trochę czas mnie też pili, a że ten rok to dla mnie doskonała nauka na przyszłość, to dzięki za radę. Dam krzakowi kilka dni, bo został potraktowany srogo dzisiaj - odciąłem 3 gałęzie na klony (oby puściły korzeń), jak nie będzie szedł w górę to na pewno podciągnę lampę na maks i zdam raport co i jak. Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę, że puszczą korzeń. Małe odnogi, ucięte pod kątem 45°. Liście usunięte, pozostawione tylko górne, które lekko przyciąłem. Tak jak poradził @KlausKörner(✌️) zostały 'zaostrzone' w miejscu cięcia. Zamoczone w ukorzeniaczu i obtoczone również sypkim ukorzeniaczem. Gdyby się przyjęły polecą na outdoor. IMG_20210705_213125.thumb.jpg.578d78b537233f7b20c3ff14f8dbff84.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...