Skocz do zawartości
crox89

Jak uratować roślinkę? Pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Mój pierwszy post, pierwsza roślinka. Dostałem od znajomego małą sadzonkę, bo miałem miejsce do posadzenia. Nie znam odmiany, nawet nie wiemy czy to sezonówka czy automat. Była bardzo biedna jak mi ją dostarczył, posadziłem ją kilka dni temu na spot, miała lekko podwinięte i uschnięte listki. Ma jakoś do 2 tygodni od wykiełkowania. Wcześniej była w tunelu. Jest bardzo mała, ma max 15cm wysokość, małe listki, wąskie. Liście od dołu roślinki są jasno żółte, a te które są na górze zielone mają jakiś jasny/jasnozielony nalot. Co zrobić by ją uratować? Wysadziłem ją w ziemii uniwersalnej około 5l, podlałem lekko, to było na tyle, bo nie wiedziałem czego mogę użyć na nią. Dodatkowo pytanie, bo byl obok niej podkop (chyba) nornicy, jak ją zabezpieczyć przed tym? Korzeń, albo raczej korzonek nie został uszkodzony. Czego użyć jakich środków, czy może więcej podlewać? Najlepiej takie łatwodostępne w ogrodniczych Proszę o pomoc w uratowaniu Poniżej zdjęcia.

Dodatkowo pytanie czy mogę użyć czegoś takiego jak w linku poniżej? Mam akurat to w domu, polepszacz gleby, jeśli tak to ile i w jakich ilościach? Jest to w formie płynu, normalnie rozrabia się 1:20. https://www.ceneo.pl/50851287

 

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@crox89 mało ziemi trochę dałeś jak to sezonówka, wokół też nie wiadomo jaka ziemia, roślina potrzebuje słońca, azotu też można dać lekko, dobra jest azofoska, dolomitem wokół podsypać, te na liściu plamki to może przędziorek być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słońce jest, własnie żółte listki to chyba przez brak azotu? z tego co widziałem. postaram się kupić coś do tego, a jak mogę sobie poradzić z kretem/nornicą? nie wiedziałem wczesniej że tam jest, boję się że teraz wywali sadzonkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@crox89 ciężko się pozbyć tych gryzoni, wcześniej trzeba było obudować siatką bryłę korzeniową, jak tak robiłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...