Skocz do zawartości
Gram

Trymowanie przed czy po suszeniu - jak uzyskać idealne zioło

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć a więc tak jak w temacie chodzi mi o idealnej jakości zioło i poprawę smaku żeby zioło waliło na kilometr wiem że suszenie przy 18°C 55-60% wilgotności flush z 2 tyg przed ścinka i ciuring Czy coś jeszcze może wzmocnić zapach i jakość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gram moim zdaniem im dłużej tym lepiej. Dłużej by schlo trymowanie po suszeniu ale większe prawdopodobieństwo pleśni. Usnąć same duze liście i niech schnie cala roślina powierzona do gory nogami z takim warunkami jak napisałeś. Niektórzy Jeszcze stosują water cuuring

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, suszyc z wilgotnoscia 50% . To by znaczylo ze przy suszeniu trzeba miec wlaczony nawilzacz. No i plecha nie wejdzie? A nie moge miec pochlaniacza wilgoci podczasz suszenia ? To wyjdzie przesuszone ? Czytam czytam i jedni tak robia drudzy inaczej... No nw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Laboratory_ 

26 minut temu, Laboratory_ napisał:

Zaraz zaraz, suszyc z wilgotnoscia 50% . To by znaczylo ze przy suszeniu trzeba miec wlaczony nawilzacz. No i plecha nie wejdzie? A nie moge miec pochlaniacza wilgoci podczasz suszenia ? To wyjdzie przesuszone ?

a może warto się nad tym tak nie spuszczać? Jak to mówią: „nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu”. Brak światła, nie za wysoka temperatura, i zachowany obieg powietrza w zupełności wystarczy 

25 minut temu, Laboratory_ napisał:

Czytam czytam i jedni tak robia drudzy inaczej...

Co osoba to inna metoda, dlatego najlepiej jest wypracować sobie własną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ooo Jesu

Zapach zioła ciężko uzyskać,takiego intensywnego aż w nosie kręci.

I nawet po miesiącu curringu nic lepiej.

Musi być dojrzała przed scieciem,trzeba suszyć ok tygodnia,zależy od odmiany i curring ok miesiąc.Tak mówi teoria a nie wiem czy chociaż 20 % ludzi z forum uzyskuje taki rezultat jak zioło z Holandii.

Niby proste a może nie wyjść,też mnie to trochę drażni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...