Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni zauważyłem problem z listkami .Patrzyłem na zdjęcia , jak wygląda roślinka z brakiem lub nadmiarem nawozu,ale to bardzo trudne ,jak dla mnie może być wszystko.Może ktoś pomoże.

IMG_20210602_160431636.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Dzielnicowy napisał:

co to za ziemia czym podlewales? Mi to na PH wyglada ale ciężko powiedzieć tak na oko 

Jest to ziemia z ogrodniczego pH 6,5 ,sprawdzałem wczoraj ma dokładnie tyle .Ziemia z dodatkiem azotu,potasu,fosforu,lekka,dodałem jeszcze perlitu ,keramzytu ,podlane nawozem z dżdżownic.Roslinki stały w bardziej zacienionym miejscu,dopiero od kilku dni przenoszę je na słońce jak nie pada .Podlewane wodą w poszykowanych butelkach z ustalonym pH około 7.Tydzień temu kupiłem pałeczki nawozowe z biopona + obornik z kompletem składników mineralnych i zaaplikowałem po 8 pałeczek do każdej doniczki tak jak podane w sposobie użycia na 15 litrów ziemi.Mogło to zaszkodzić.?Za kilka dni będę miał gotową gnojówkę z pokrzyw ,nie wiem czy spryskać liście też będę tym mógł ? Dziękuję

IMG_20210603_085152860.jpg

IMG_20210603_085202482.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sahara z tego co napisales, to albo przenawoziles roslinke, albo masz zle ph. Czym mierzysz ph? Ta roslinka to automat, czy fotoperiod?

Na tym etapie nie powinna wykazywac zadnych niedoborow, nawet jesli ma najtansza ziemie z ogrodniczego, a jedynie przenawozenie lub niedobory, ale spowodowane zlym ph ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sahara Wyglada na to, ze przesadziles z nawozami. Automaty nie lubia mocnego nawozenia. Pamietaj, ze preparaty do regulowania ph, to tez nawozy i woda tez ma w skladzie rozne pierwiastki.  Lej wode z wyregulowanym ph. 

Doczytalem jeszcze, ze masz przygotowana wode w butelkach z wyregulowanym ph. Sprawdzaj ph tej wody przed podlaniem, bo te regulatory nie utrzymuja na stale odpowiedniego ph.

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...