Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tym roku zamierzam spróbować swoich sił w uprawie, a dokładniej outdoor. Mam zamiar w następnym tygodniu (Poniedziałek, Wtorek coś takiego) kiełkować nasiona, mam 5 nasion AK47 AUTO jeśli wszystkie wypalą to było by kozacko.

Mianowicie mam kilka pytań, zamierzam sadzić tak jak wspominałem outdoor no i prawdopodobnie w doniczkach, czy takie najzwyklejsze doniczki będą w porządku? https://allegro.pl/oferta/doniczka-kwadratowa-25x25xh26cm-11l-5761090562 

I czy taka ziemia będzie się nadawała do uprawy oraz do pierwszych dni życia rośliny? https://allegro.pl/oferta/ziemia-canna-terra-50l-najlepsza-do-uprawy-5576940850

Jako że to jest mój pierwszy raz to nie zamierzam się bawić w dużą ilość nawozów, zależało by mi na tym żeby nie pojawiać się na spocie zbyt często, czy tak co 2-3 dni było by okej?

I czy taki stymulator korzeni wystarczy? https://allegro.pl/oferta/atami-rootbastic-stymulator-wzrostu-korzeni-100ml-5624645128

Oprócz rzeczy które wymieniłem zamierzam kupić jeszcze to:

https://allegro.pl/oferta/bros-snacol-trutka-na-slimaki-1kg-9454668395

https://allegro.pl/oferta/hesi-super-vit-stym-wzrostu-i-kwitnienia-10ml-5645540868

https://allegro.pl/oferta/ghe-test-do-pomiaru-ph-w-roztworze-5645581651

https://allegro.pl/oferta/dolomit-biovita-20-kg-wapno-zawierajace-magnez-9961219033?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=supercena&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_ogród&ev_adgr=Narzędzia+ogrodnicze+oraz+nawozy+i+preparaty&gclid=Cj0KCQjwhr2FBhDbARIsACjwLo3V_4GXjdolkwU5TukkiB067DaJL_-Gybftl-8bvstfx57OHiMRcooaAnr-EALw_wcB

Chciałbym usłyszeć waszą opinie na temat wyżej wymienionych rzeczy.

No i liczył bym na waszą pomoc, szczególnie tych doświadczonych w uprawie outdoor, jaki odstraszacz na dziką zwierzynę wybrać a także czy potrzebuje jeszcze jakieś inne nawozy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moly stymulator korzeni nie jest obowiązkowy, ale jak chcesz go zastosować to jak najbardziej jest okej. Jeśli chcesz ochronić dziewczyny przed zwierzyną to możesz kupić antibissan, ogrodzić krzaki siatką albo gdzieś w okolicy spota na liściach zostawić trochę dżemu dla saren

59 minut temu, moly napisał:

Nigdy tego nie używałam, także może ktoś inny się wypowie na ten temat

Ogólnie jakbyś kupił trypack od biobizz, plargon albo hesi to miałbyś niezbędne nawozy na cały cykl rozwoju roślin i o nic już nie musiałbyś się martwić. 

Reszta rzeczy które podlinkowałes jest okej 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Morenn napisał:

@moly stymulator korzeni nie jest obowiązkowy, ale jak chcesz go zastosować to jak najbardziej jest okej. Jeśli chcesz ochronić dziewczyny przed zwierzyną to możesz kupić antibissan, ogrodzić krzaki siatką albo gdzieś w okolicy spota na liściach zostawić trochę dżemu dla saren

Nigdy tego nie używałam, także może ktoś inny się wypowie na ten temat

Ogólnie jakbyś kupił trypack od biobizz, plargon albo hesi to miałbyś niezbędne nawozy na cały cykl rozwoju roślin i o nic już nie musiałbyś się martwić. 

Reszta rzeczy które podlinkowałes jest okej 

 

a ta ziemia różni się jakoś bardzo od tej ziemi specjalnej do kiełkowania i wpłynie to jakoś znacznie na roślinę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moly na zwierzynę Anti-Bissan a na ślimaki bo na pewno będziesz miał z nimi problemy ucięte górne części puszki od piwa i z zawartością wkopać w ziemię tak żeby trochę puszki wystawało i snackol, nie drogi a każdy go poleca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tadziqq napisał:

@moly na zwierzynę Anti-Bissan a na ślimaki bo na pewno będziesz miał z nimi problemy ucięte górne części puszki od piwa i z zawartością wkopać w ziemię tak żeby trochę puszki wystawało i snackol, nie drogi a każdy go poleca

wyczytałem gdzieś że anti-bissan również działa na ślimaki, przynajmniej granulat, to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moly nie wiem, nie orientuję się, dla pewności że ci ślimaki nie dojadą krzaczków na samym początku lepiej kupić coś pewnego i będziesz miał problem z głowy, ziemia jest git, chociaż nie wiem czy warto przepłacać lepiej kup zwykła uniwersalną i wymieszaj z perlitem 1:5 i spełni znakomicie swoją funkcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, moly napisał:

a ta ziemia różni się jakoś bardzo od tej ziemi specjalnej do kiełkowania i wpłynie to jakoś znacznie na roślinę?

Nie ma ziemi specjalnej do kiełkowania, albo o tym nie wiem. Ziemia która podlinkowales jest dobra, wiec wystarczy tylko wykiełkować nasiono i wsadzić je do ziemi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Morenn napisał:

Nie ma ziemi specjalnej do kiełkowania, albo o tym nie wiem. Ziemia która podlinkowales jest dobra, wiec wystarczy tylko wykiełkować nasiono i wsadzić je do ziemi. 

https://www.growweed.pl/pl/p/Ziemia-Canna-Terra-Seedmix-25L-do-sadzonek/800?gclid=Cj0KCQjwhr2FBhDbARIsACjwLo3nswgFQ8TB8JjYLlmpR33ZRK6J0LOIOKKItK7WuMotiM1lrj2AKPUaAv8FEALw_wcB chodziło mi o tą, właśnie jeszcze jedna rzecz, znacznie wpłynie to na wzrost rośliny jeśli teraz posadzę w małych doniczkach a później dopiero przesadzę do dużych ? słyszałem że właśnie takie działanie zatrzymuje wzrost rośliny na jakiś czas no ale tak by mi było wygodniej trzymać to na parapecie przez pierwsze 12-14 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@moly kup zwykła ziemie, kiełkowanie jest banalnie proste i nie potrzeba do tego specjalistycznej ziemi, tym bardziej ze to jest twoja pierwsza uprawa. Tamta ziemia ma w sobie kokosa którego możesz nie wyczuć i panny ci zgniją. Nie wiem tez jak ta ziemia wyglada pod względem zapotrzebowania rośliny na pierwiastki, bo nigdy jej nie używałam

Edytowane przez Morenn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27/05/2021 o 16:20, Morenn napisał:

Ogólnie jakbyś kupił trypack od biobizz, plargon albo hesi to miałbyś niezbędne nawozy na cały cykl rozwoju roślin i o nic już nie musiałbyś się martwić. 
 

 

https://www.growbox.pl/product-pol-1058-BioBizz-Try-Pack-Outdoor-zestaw-nawozow-i-boosterow-3x250ml-OUTDOOR.html ten będzie w porządku na całą uprawę? i czy taki zestaw starczy na 5 krzaków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moly ten zestaw wystarczy Ci na spokojnie. Korzystam z super vit od hesi ale czy daje kopa to nie wiem. Daje już go chyba od 3 uprawy i dawał będę 😜

Co do chodzenia na spota to nie polecam chodzić tak często bo wyrobisz drogę i będzie można łatwo dojść do krzaków. Ja chodziłem co ok 2 tygodnie. 

Ziemia hmm osobiście lecę na light mix od biobizz i nigdy problemów nie było. Przy automatach nawozy zacząłem dawać w 2 tygodniu chyba na flo z resztą będziesz widział po liściach. 

Snackol czy jakoś tak na ślimaki jak najbardziej, wystarczał mi na ok 1,5 tygodnia. Najlepiej go rozsypac mniej więcej 70-80 cm od krzaka i nie żałować bo te śliskie kurwy litości nie mają i uważaj na plechce bo w tamtym roku miałem 2 automaty ale z racji wyjazdu delegacyjnego spóźniłem się i miałem może z 3g 😅 

Osobiście polecam nawozy w granulacie bo dłużej się uwalniają tylko nie wiem co automaty na to bo są czułe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 29/05/2021 o 12:17, mirecki napisał:

Snackol czy jakoś tak na ślimaki jak najbardziej, wystarczał mi na ok 1,5 tygodnia. 

takie kilogramowe opakowanie tylko na 1,5 tygodnia ci starczało? 

 

Edytowane przez moly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że lepiej kontynuować ten post niż robić nowy, a więc mam pytanie. Kiedy zacząć dodawać stymulator wzrostu korzeni, widziałem gdzieś na yt że pewna osoba dodawała dopiero po przeniesieniu na miejscówke, to dobry pomysł? Bo na miejscówke zamierzam przenieść za jakieś 2 tygodnie ponieważ dopiero co wczoraj wrzuciłem wykiełkowane nasiona do ziemii

IMG_20210604_162636.jpg

Edytowane przez moly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@moly  Ja bym lał 5 dni od wyjścia z ziemi, połowę dawki na opakowaniu na start.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Zielone krainy napisał:

@moly  Ja bym lał 5 dni od wyjścia z ziemi, połowę dawki na opakowaniu na start.

tylko nie wspomniałem jeszcze o tym że sadzę  to w 0.5l pojemnikach to się opłaca? czy dopiero jak przesadzę

Edytowane przez moly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@moly  Jakie ma znaczenie, jaka jest wielkość tymczasowej doniczki? Będziesz musiał szybko przesadzać tak czy inaczej, a system korzeniowy najlepiej, jakby od poczatku się, jak najszybciej rozwijał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roślinki trafiły na miejscowe, po 24h już pierwsza niespodzianka, co to może być? i jak zabezpieczyć rośliny przed tym 

IMG_20210622_221950.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...