Jump to content
Sign in to follow this  
Filozof

Jak zostać programistą?

Recommended Posts

ja nie jestem programistą ale coś tam wiem, musisz określić jakiego języka chcesz się uczyć, i się uczyć z różnych kursów

Ogólnie liznąłem trochę programowania tech.informatyk jestem w szkole nauczą cie podstaw wszystko to znajdziesz na yt trzeba sie zmotywować żeby się nauczyć tego (Mowa o policealnej)przykład masz ten sam program co uczniowie technikum którzy wkuwają to dzień w dzień przez 4 lata a ty masz 2 lata w co 2 tydzień wykłady 

Najlepiej złapać się na jakiś staż w jakiejs firmie IT bo to tak jest że nawet jak do jakiejś firmy pójdziesz to gówno wiesz. Też byłem przekonany że mam pojęcie o IT a jak poszedłem pracować w tym kierunku to się okazało że wiem gówno. 

Co do kierunku w technikum nie licz że się czegoś nauczysz prócz robienia prostych stron w html i parę skryptów w PHP napiszesz albo w JavaScript. Najgorsze jest to że na tych egzaminach nie dostaniesz nawet dokumentacji dotyczącej języka programowania ( co za idiota to wymyślił to ja niewiem ) . Musisz się nauczyć składni języka przede wszystkim. Z kolei sieci komputerowe są ciekawe ( jak trafisz to jakiejś dobrej firmy to się nauczysz zarządzać serwerem, domena o ile ma firma konfiguracja macierzy, crossowanie w szafie gdzie jest switch, zarabianie kabli gniazdek zabawy różnymi testerami np czy przewód ethernet jest dobrze zrobiony albo długość przewodu itd )

To mam na myśli o większych firmach albo korporacjach. U mnie w pracy korzystam z oprogramowania do zarządzania komputera. Nie muszę chodzić po miejscu całym obiekcie żeby np komus coś zainstalować. Zrobię to zdalnie jeśli ktoś mi podać nazwę komputera lub imię i nazwisko 

Edited by Scatman