Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Smakosz PH odpowiada za transfer mikroskładnikow do korzeni a EC za ilość mikroskladnikow w roztworze, dzięki temu wiesz ile lac nawozu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, fxxx1337 napisał:

Jak to automaty to ja bym zaczął od nowa

Nie moge zaczac od nowa, mam ograniczony czas, albo teraz ablo za 2 miesiace 😔😔

15 godzin temu, Majki napisał:

@Smakosz PH odpowiada za transfer mikroskładnikow do korzeni a EC za ilość mikroskladnikow w roztworze, dzięki temu wiesz ile lac nawozu 

Czyli co potrzebuje dokupic zeby wiedziec te informacje ile czego? Dzieki i pozdro

@Tadziqq zamierzam je wystawic niebawem, choc w boxie maja lepsze warunki bo na zewnatrz jest rano 12stopni 🙉 

Wiecie może jak dlogo moge trzymac rosline outdoor  w boxie?? 🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej 🖖, Smakosz z zapytaniem... Wszystko git czy lampa za nisko bo liscie sa wyżej jak szczyt?!  

IMG_20210520_205647.jpg

IMG_20210520_210522.jpg

IMG_20210520_210621.jpg

Edytowane przez Smakosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już mierniki ec i ph ale trzeba  je skalibrowac! Wymagana jest woda destylowana czy deminaralizowana nie mozna tego obejsc? I jak zmiezyc ph ziemi skoro to mierniki do wody? Mam przelac doniczke zebrac wode i ta wode sprawdzic? Przyznam sie że Nigdy tego nie robilem🙈🙈 Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Smakosz  Można to obejść wodą kranową, to ciężki proces. Lejesz wodę z kranu do butelki albo do innego naczynia i odczekujesz 24 h, a potem masz wodę gotową do użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UpDate  😎 

Rosliny maja sie dobrze i powoli zaczynaja kwitnąć ✌️. Jak sprawdzic czy ph i ec jest ok?!  Przelac doniczke czy co? Nie mam pojecia? IMG_20210523_111550.thumb.jpg.fa21aad097a0ebe681bf07a970be4870.jpg

IMG_20210523_111601_BURST001_COVER.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Smakosz Który to dzień? Dziwne ze takie maluchy zaczynaja już kwitnąć ale jakby nie było są to automaty, mimo wszystko jestem ciekaw efektu końcowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 dzień i dla blueberry 23 dzien. Tak  Małe ☝️ nauczka na przyszłość i dobra lekcja dla mnie ✌️ 

Robic im LST czy nie warto? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)
18 minut temu, Smakosz napisał:

26 dzień i dla blueberry 23 dzien. Tak  Małe ☝️ nauczka na przyszłość i dobra lekcja dla mnie ✌️ 

Robic im LST czy nie warto? 

LST to chyba w fazie wzrostu, teraz jak kwitną to już nic to nie da

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Smakosz napisał:

Jak sprawdzic czy ph i ec jest ok?! 

od tego są mierniki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw jak jest, dużo nie będzie ale nie mówione ze mocno nie pójdą w górę. Zdarzyło mi się, ze najbardziej pokrzywdzona roślina na weg przy automatach dała największy plon wiec nic  nie skreślone 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Andi napisał:

od tego są mierniki 

Mam mierniki ale nie wiem jak ich użyć. Wkladam je w wode z odrzywkami czy jak posiadam te mierniki jak na foto

Screenshot_20210520_080311_com.amazon.mShop.android.shopping.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)
38 minut temu, Smakosz napisał:

Mam mierniki ale nie wiem jak ich użyć. Wkladam je w wode z odrzywkami czy jak posiadam te mierniki jak na foto

Screenshot_20210520_080311_com.amazon.mShop.android.shopping.jpg

Te są do pomiarów płynów. 

z tym miernikiem to może bym zrobił tak: wziął wodę, zmierzył jej pH, wymieszał dokładnie 50/50 wodę z ziemią tak żeby ziemia tworzyła zawiesinę. Sprawdził pH takiego roztworu. Następnie wyliczył pH ziemi. Np. pH wody to 7, roztworu to 6 czyli ziemi będzie 5 bo (7+5) /2 = 6

Ale raczejbym tak nie kombinował tylko kupił płyn Hellinga albo paski 😛

A EC to nie wiem

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Smakosz Musisz je kanlibrowac co jakiś czas, bufery kupisz na necie. Nie mieszaj z gleba bo to nie da prawdziwych wyników. Lej odstana wodę z dobrym PH i nic się nie stanie, nie będziesz musiał mierzyć PH ziemi. Chyba ze zobaczysz problemy z PH to wtedy dopiero można mierzyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...