Skocz do zawartości
jaro

Budowa i wyposażenie pierwszego growboxa

Rekomendowane odpowiedzi

@konopny_janusz jeszcze jakbym miał pewność ze to będzie działać przez cała uprawę a nie spali się w 1 tyg flow tak jak mówisz pilnowanie temperatur za wysokie Progi dla laika No i jak wiele pytań pozostaje co dalej 😂😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po czasie powracam. 

Zostaje panel od ledam, poszperałem, i jako że na wypizdowku mieszkam to stacjonarnie nie kupie- zostałyby wysyłki. I koszty diod + zasilacz + wysyłki wyjdą taniej co prawda niż tu gotowy ale chyba nie na tyle by jednak chciało się w to bawić. CFL odrzucam jednak bo pomimo że sprzęt sporo taniej to jednak prąd x3. 

Jedyne co mogłoby przynieść oszczędności to zakupy na Ali, ale to się przemysli jeżeli złapie bakcyla i postanowie zrobić boxa z szafy ubraniowej 😂

Podsumowując:

1: ledam chyba 35W zastanawiam się między 30a35

2: wentylator wyciągowy kanałowy, wloty raczej pasywne

-----------------------------

Teraz nowe wątpliwości:

Przeglądam w necie pomysły na budowę filtra- brak jeszcze faworyta- jakieś propozycje?

 

Warto bawić się w CO2 przy jednej roślinie? Bo fajny patent z 2butelkami znalazlem- kwasek cytrynowy + sodka

Jako że boks ciasny to jednak farba, koc termiczny byłby problematyczny by w głębi w miarę gładko przykleić- ale do rzeczy jaki typ? Może konkretny popularny producent?

Jakie nawozy muszę mieć, jakie niekoniecznie ale dobrze by było. Miło jeżeli nie byłyby to produkty typowo growshopowe a dostępne na dziale ogród w markecie. 

Wiem wiem, trochę partyzancko ale jak pisałem- budżet, no i uprawa dla siebie więc jak wyjdzie mi 30g suchego to będę zadowolony

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@jaro jakie wymiary tej szafy ?

@jaro pomalujesz biały mam i będzie elegancko albo poszukaj foli lustrzanej na m2

co do filtra raczej nie zrobisz takiego żeby działał on nie są drogie 

@jaro nawozy to z plargon albo canna masz takie starter paki

@jaro z co2 dałbym sobie spokój lepiej żarówkę UBV zainwestować 

@jaro możesz zobaczyc sobie są torebki co2

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wymiary jutro wstawię. Nie pamiętam dokładnie. Coś koło 30x35x150

Że białą farba to wiem ale- typ, i chętnie konkretny kolor białych też jest kilka. 

I nie bardzo wiem czemu miałbym nie zrobić? Tu nie ma żadnej większej filozofii. Powietrze z boxa ma przepływać przez węgiel aktywny

 

Edytowane przez jaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jaro biala matowa albo koc ratowniczy tez możesz z apteczki wyłożyć jeszce taniej a co do  filtra to naprawdę lepiej kupić gotowy i się nie martwić jak zacznie kwitnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i to jest cenna dla mnie wiadomość. Matowa- byłem przekonany że raczej połysk. Co do filtra- wielkiego ciśnienia nie ma- domek, szczególnie że to tylko jedna roslinka na konkurencyjnym forum znalazłem super sposób, muszę tylko popytać znajomego z firmy transportowej czy mu nie zalega stary filtr powietrza z ciężarowego auta- w uproszczeniu wystarczy wybebeszyć i materiał filtrujący powietrze zastąpić węglem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma prawa śmierdzieć, z oryginalnego zostają jedynie elementy metalowe, więc po wymyciu nie będzie żadnych pozostałości po pierwotnej funkcji. Tylko muszę zmotac jakiś zużyty, nie ma sensu kupować nowego by go wybebeszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, jaro napisał:

Nie ma prawa śmierdzieć, z oryginalnego zostają jedynie elementy metalowe, więc po wymyciu nie będzie żadnych pozostałości po pierwotnej funkcji. Tylko muszę zmotac jakiś zużyty, nie ma sensu kupować nowego by go wybebeszyć

Wiem nawet o który tutorial ci chodzi. Powiem ci ze swojego doświadczenia, miałem 3 próby zrobienia filtra węglowego. 1 partyzancki, 2 i 3 profeska ale i tak gdzieś puszczało. Starałem się jak mogłem znaleźć źródło zapachu i lipa. Na te 3 wydałem więcej niż później na gotowy filtr i problem z głowy.. jak ci się chce bawić i nie mieć pewności to możesz próbować. Po 2 to ze to jedna roślinka nic nie zmienia. Uwierz mi, jedna tez potrafi nieziemsko śmierdzieć jak masz nieszczelność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że jak by dobrze uszczelnił szafę, i zrobił sobie filtr to mogłoby to zadziałać.

@jaroSam mam filtr zrobiony po prostu z kawałka filtru od okapu (Jakieś 10zł na allegro) i działa tak jak działać powinien. Co do butelek na Co2, patent jest fajny, ale niestety musisz co jakiś czas mieszać (Opada) i wymieniać zawartość.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...